نظرات ارائه شده در این سایت New Page 1

نظرات ارائه شده در این تالار ،نظر شخصی اعضاء بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد

ضمن تشکر از شما برای بازدید از سایت رسمی انجمن معتادان گمنام پیشنهاد می گردد هنگام ثبت نام در تالار گفتگو قسمت قوانین خصوصا (نام کاربری) را دقت نمائید.

New Page 1

این تالار صرفا برای گفتگو و تبادل تجربه بین اعضای انجمن معتادان گمنام راه‌اندازی شده

اگر شما از اعضای انجمن معتادان گمنام نیستید از توجه شما نسبت به این انجمن تشکر کرده تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه اصلی سایت انجمن معتادان گمنام و نشریات مکتوب ما مراجعه نمایید

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2- آیا اعمال من با اعتقادات من درباره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد و یا عد
۹-۱۹-۱۳۹۶, ۱۲:۴۱ صبح
ارسال: #1
2- آیا اعمال من با اعتقادات من درباره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد و یا عد
2- آیا اعمال من با اعتقادات من درباره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد و یا عدم اتحاد کمک میکنم؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ali-p
۹-۲۴-۱۳۹۶, ۰۶:۴۹ عصر
ارسال: #2
RE: 2- آیا اعمال من با اعتقادات من درباره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد و یا عد
تا حدود بسیاری بله اما ممکن است در شرایط خاص و تحت فشار،گرایشاتم به سمت منافع شخصی ام باشد.مثلأ اگر در گروهی به شخصیت من توهین شود ممکن است حفظ اتحاد را زیر پا بگذارم وبه دفاع از شخصیت خود بپردازم. بهترین حالت این است که در بدترین شرایط هم منافع عمومی را به منافع شخصی ترجیح دهیم. من اگر در برابر تنش های مختلف انعطاف پذیر باشم می توانم به اتحاد کمک کنم.
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، totia ، امیر -ب ، ali-p
۹-۲۵-۱۳۹۶, ۰۷:۴۱ عصر
ارسال: #3
RE: 2- آیا اعمال من با اعتقادات من درباره اتحاد هم خوانی دارد ؟ من چگونه به اتحاد و یا عد
سلام دوستان من نبیل هستم معتاد...
سعی میکنم اعمال و اعتقاداتم یکی باشد.... چون درغیر این صورت صدمه وارد میکنم برای مثال در سطح گروه و NA در کل اخلال ایجاد نکنم یکی از راهایی که اعمالم و اعتقاداتم یکی باشد کار کردن مدام قدمهاست و انتقال آنها تراز گیری روزانه و برسی اعمالم منافع NA را منافع خودم بدانم و برای حفظ اتحاد و منافع مشترک تلاش کنم مشکل ساز و ناسازگار نباشم سعی میکنم در NA کمتر حرف بزنم و بیشتر کار انجام بدم همراه با حفظ روحیه اتحاد.. غیبت قضاوت شایعه پراکنی و به رخ کشید اشتباهات اعضا و خدمتگزاران دست بردارم و در NAعیب و ایراد از کسی نگیرم و منتقد بودن رو کنار بگزارم هر وقت طبق ارزشهایم و اعتقاداتم عمل میکنم آن روز میتوانم بگویم بهبودی داشتم و حافظ اتحاد بودم باید بدانیم ما با جان معتادین سروکار داریم ...
 سپاس شده توسط totia ، Shahryar.n ، ali-p
۹-۲۶-۱۳۹۶, ۰۹:۵۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۲۷-۱۳۹۶ ۰۲:۴۳ صبح، توسط admin5.)
ارسال: #4
قبل از هر چیز باید در مورد اعتقاد و اهمیت اتحاد برای خود بگویم.
در کتاب اصول راهنما ، روح سنت های ما آمده است که :
اتحاد کلید بقای ما و آغاز وقوع معجزات برای ماست.تمرین اتحاد می تواند به سادگی یک لبخند آشنا ، اما در عین حال یکی از سخت ترین کار ها برای ما باشد.
خوب اعتقادات من در مورد اتحاد بسیار به این جمله نزدیک میباشد ، اهمیت آن برابر با بقای ما ( خودم و بقیه همدردان و خانواده ها و جامعه اطرافمان) و بوجود امدن اتحاد به معنای معجزه ای در زندگی من و همدردان و همه جامعه و دنیای اطرافم بوده و هست ، انجام آن هم یک بازه وسیع و گسترده از یک لبخند تا سخت ترین کار ها مانند پذیرش یکدیگر در یک جلسه اداری ، خدماتی در حال مخالفت با یکدیگر میتواند باشد.
در زمان هایی که خود خوش آمدگو بودم یک لبخند به دوستی که به سمت من می آید با تمام نا آشنایی باعث بوجود آمدن یک حس یگانگی و نزدیکی در قلب های ما شده است. این لبخند گاه در بین اعضایی که از کشور های مختلف در همایش ها شرکت میکنند قدرتی بسیار بالاتر از خود به نمایش میگذارد.
اما زمان هایی هم اتحاد برای من سخت میشود ، مانند زمانی که خودمحوری من در جلسات اداری متورم شده و پذیرش همدردانم را از دست میدهم ، هدف اصلی را فراموش میکنم و هر گونه اعتراض و نظر متفاتی را توهین تلقی میکنم.
در این لحظات برای من سخت میگردد که اتحاد خود را حفظ کنم.
اما با تمام این داستان ها با نهایت تلاش خود ، سعی میکنم اعمالم را به اعتقاداتم نزدیک کنم ، اوایل بسیار سخت بود و گاه هم نمیتوانستم اتحاد را بر خواسته های شخصی خود ترجیح دهم ، اما به مرور با کارکرد قدم ها و اصول روحانی نهفته برنامه و گرفتن تراز های فراوان و مشورت با دیگر اعضا و راهنما.
اکنون رفتارم بیشتر به اعتقاداتم نزدیک گردیده است.
در مورد قسمت دوم سوال به طریق های زیر من به اتحاد کمک میکنم:
1- شرکت در جلسات
2- با مهربانی برخورد کردن با همدردان و خدمت گزاران
3- خدمت کردن به اشکال و انواع مختلف
4- کارکرد قدم های خود که باعث رشد روحانی من میگردد.
5- تراز همدردانم را نگرفتن
6- حفظ گمنامی به هر طریقی که درک میکنم و میتوانم.
7- کارکرد سنت ها و مفاهیم که به من اجازه استفاده از اصول روحانی قدم ها در خدمت به همدردانم را میدهد.
8- شرکت در جلسات اداری و شرکت در فرایند شکل گیری وجدان گروهی
9- دادن تجربه به همدردانم به هر طریقی که امکان داشته باشد و در صورت امکان راهنما شدن
10 - شرکت در جلسات باز و همایش ها
11- حمایت سبد سنت هفتم و کلا سنت هفتم.
12- خرید نشریات و مطالعه مداوم
13- رعایت زمان مشارت کلامی در جلسات بهبودی
14- خوش امدگویی مناسب و گرم به تازه واردین و مهمانانی که در گروه خانگی من شرکت میکنند
....
این لیست میتواند بسیار طولانی تر باشد که تجربه من تا به اینجا میباشد.
و به روش های زیر میتوانم خلاف اتحاد عمل کنم :
1-اهمیت دادن به جنسیت ، نژاد ، قومیت ، دارایی و نداری و ....
2- شکستن گمنامی
3- کشیدن مسایل و مشکلات خدماتی به فضای بهبودی به جای مطرح کردن در جلسات اداری
4- آزار دادن خدمتگزاران
5- دسته بندی اعضا بطوری که بعضی از بعضی برتر باشند
6- تشکیل باند و باندبازی
7- شخصیت پردازی
8- اهمیت ندادن به بهبودی شخصی(کارنکردن قدم،سنت، خدمت نکردن ، نداشتن ارتباط با راهنما،شرکت نکردن در جلسات و ....)
9- نگرفتن ترازنامه قدم ده
و ....
ُسپاسگزارم
 سپاس شده توسط Shahryar.n ، ali-p
ارسال پاسخ 

پرش به تالار:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان