نظرات ارائه شده در این سایت New Page 1

نظرات ارائه شده در این تالار ،نظر شخصی اعضاء بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد

ضمن تشکر از شما برای بازدید از سایت رسمی انجمن معتادان گمنام پیشنهاد می گردد هنگام ثبت نام در تالار گفتگو قسمت قوانین خصوصا (نام کاربری) را دقت نمائید.

New Page 1

این تالار صرفا برای گفتگو و تبادل تجربه بین اعضای انجمن معتادان گمنام راه‌اندازی شده

اگر شما از اعضای انجمن معتادان گمنام نیستید از توجه شما نسبت به این انجمن تشکر کرده تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه اصلی سایت انجمن معتادان گمنام و نشریات مکتوب ما مراجعه نمایید

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 – اتحاد در NA برای من به چه معنی است ؟چگونه بهبودی شخصی من به آن وابسته است؟
۹-۱۹-۱۳۹۶, ۱۲:۲۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۱۹-۱۳۹۶ ۰۱:۰۳ صبح، توسط admin5.)
ارسال: #1
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط totia ، حـمـیـد ، babak_s ، ali-p
۹-۲۱-۱۳۹۶, ۰۹:۴۲ عصر
ارسال: #2
RE: 1 – اتحاد در NA برای من به چه معنی است ؟چگونه بهبودی شخصی من به آن وابسته است؟
من وقتی بهبودی شخصی داشته باشم قدمهارو خوب کار کرده باشم و درک درستی از قدمها پیدا کنم
خویشتن پذیری صبر سکوت پذیرش مهربانی محبت و .. سایر اصول روحانی را در خودم تقویت کرده ام و در حال شارژ این اصول هستم بنابراین وقتی در گروه قرار میگرم متیت خودخواهی غرور پافشاری رو خواسته حود رنگ میبازه و دیگه جایگاهی نداره اینحا اتفاق قشنگی که میفته اینه که دیده شده یک فرد معتاد خودمحور تبدیل میشه به ادمی که منافع مشترک و میخواد در نظر بگیره و خودش رو کنار بزنه کمی سخت و درد داره ولی شدنی و این حرکت انجام شده و میبییم که اتحاد از هنینجا شکل میگیرد من دیگه نیستم تسلیم گروه میشم و ما بوجود میآید
 سپاس شده توسط totia ، ali-p ، حـمـیـد ، Shahryar.n ، babak_s
۹-۲۴-۱۳۹۶, ۰۶:۳۸ عصر
ارسال: #3
RE: 1 – اتحاد در NA برای من به چه معنی است ؟چگونه بهبودی شخصی من به آن وابسته است؟
یعنی ایجاد و حفظ بستری سالم و امن برای تمام اعضا جهت دنبال کردن پاکی وبهبودیمان. اگر این بستر برای من فراهم نشود من دوباره مثل دوران اعتیاد فعال از کار افتاده و بیهوده می شوم مثل اینکه شاسی یک خودرو را از زیر قطعات آن خارج کنیم دیگر بستری باقی نخواهد ماند تا سایر قطعات بتوانند در آن فعالیت کنند.
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، totia ، babak_s ، ali-p
۹-۲۴-۱۳۹۶, ۰۸:۱۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۹-۲۴-۱۳۹۶ ۱۰:۰۱ عصر، توسط admin5.)
ارسال: #4
با تشکر از دوستانی که تجربه خود را از کتاب اصول راهنما ، روح سنت های ما در اختیار من گذاشتند ، من هم سعی میکنم تجربه خود را در مورد این سوال در اختیار همدردان عزیزم قرار دهم:
شاید یکی از عمیق ترین درک هایی که من از اتحاد در انجمن معتادان گمنام شنیده و دیده ام تجربه ای هست که در صفحه 18 کتاب اصول راهنما ، روح سنت های ما آمده ، میباشد که میگوید :
زمانی که ما با گروه احساس اتحاد کنیم ، به آن تعهد می گوییم . زمانی که در درون خود احساس اتحاد کنیم به آن کمال می گوییم.

اما برای آن که درک شخصی خود را هم در مورد این سوال کتاب اصول راهنما ، روح سنت های ما گفته باشم باید بگویم که اتحاد در انجمن معتادان گمنام یک وحدت و یک رابطه روحانی میباشد ، که باعث قدرت گرفتن توانایی های ما برای رساندن پیام به همدردانمان و ارتقاء آگاهی تک تک ما برای حمایت از یکدیگر و دست یابی به نوانایی های بیشتر برای زندگی بهتر و روحانی تر تک تک ما میگردد.
اتحاد در انجمن معتادان گمنام فراتر از دست در دست یک دیگر قرار دادن میباشد.
اتحاد برای من یک وابستگی و ارتباط روحانی بر مبنای ایمان به نیروی برتر و هدف اصلی میباشد.

در مورد قسمت دوم سوال هم درک من این است که : بهبودی شخصی من با پیوستن به انجمن معتادان گمنام آغاز شد و من از لحاظ روحانی و معنوی از انجمن معتادان گمنام تغذیه میکنم بنابراین برای ادامه روند بهبودی و حفظ آن نیاز به انجمن و اتحاد در آن دارم.
اعتیاد ما را از دیگران جدا میسازد ، و اتحاد پادزهری برای انزواست.
کتاب اصول راهنما ، روح سنت های ما

صفحه 19
 سپاس شده توسط Shahryar.n ، babak_s ، ali-p ، حـمـیـد
۱۰-۴-۱۳۹۶, ۱۰:۵۶ عصر
ارسال: #5
با سلام:
ما به تنهایی نتوانستیم و با هم توانستیم بهبودی خود را دنبال کنیم . وحدت انجمن به من کمک کرد تا به کمک دیگر دوستان بهبودی بتوانم پاک بمانم و به بهبودی ام ادامه دهم . از زمانی که وارد جلسات انجمن شدم با اعضایی آشنا شدم که به طریق مختلف مرا در مسیر بهبودی قرار دادند و به من کمک نمودند و این اتحاد بین اعضاء انجمن معتادان گمنام است که به رشد روز افزون این انجمن کمک کرده است تا به اینجا برسیم . تمامی اعضای انجمن با برقراری جلسات بهبودی به کمک یگدیگر و حمایت از همدردان خود به یکدیگر وابسته هستند تا بتوانند به بهبودیشان ادامه بدهند .
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط totia ، ali-p ، Shahryar.n ، حـمـیـد
۱۰-۲۲-۱۳۹۶, ۰۷:۵۱ عصر
ارسال: #6
با سلام به همه خدمتگزاران محترم تالار اتحاد برای من یعنی احترام گذاشتن به منافع جمع یعنی دور شدن از منافع شخصی یعنی خود را در ما گم کردن اتحاد یعنی احترام گذاشتن به نظر جمع ExclamationExclamation وقتی من در یک جمعی زندگی می کنم که آرامش دارند و به اتحاد فکر می کنند آرامش به من هم انتقال پیدا می کند و در جمع سالم و با آرامش به زندگی و به بهبودی خودم ادامه می دهمHeartHeart
 سپاس شده توسط ali-p ، حـمـیـد
۱۲-۹-۱۳۹۶, ۰۳:۳۳ عصر
ارسال: #7
باسلام
درک شخصی من درمورد این سوال:
کنارگذاشتن تفاوتها و توجه به اینکه وجه اشتراک من باسایر اعضاء بیماری اعتیاداست.(رعایت گمنامی).پذیرفتن اینکه سایراعضاء مثل من دارای نواقص وکمبودهایی هستند.ایجادروابط موثر و یکپارچگی درجهت به اشتراک گذاشتن تجارب بهبودی باسایرمعتادان علیرغم هرتفاوتی(سن،نژاد،مذهب،جنسیت)نتیجه ی بیداری روحانی درسنت اول پذیرفتن این است که به تنهایی نمی توانم بهبودپیداکنم ودرواقع وابسته به دوستان بهبودی وجلسه هستم.(مرگ و زندگی)
وقسمت دوم سوال:
ازنظرمن بهبودی یعنی بهترزندگی کردن.تجربه ی کسانیکه جلوترازمن وارد چرخه ی بهبودی شدن،ازآنجا که من قراراست بامسائل مختلف درزندگی روبروبشم،برای برخورد با این مسائل احتیاج به تجربه دیگران دارم درنتیجه بهبودی من وابسته به آنهاست وباحفظ اتحادبین اعضاء وبرگزاری جلسات این مهم اتفاق میفته...
۱۲-۱۶-۱۳۹۶, ۰۶:۲۶ عصر
ارسال: #8
بسیار عالی بود مطلب
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
۱۲-۲۶-۱۳۹۶, ۰۳:۳۷ صبح
ارسال: #9
علیرغم تمام تفاوت ها و بهبودی متفاوت و تنوع ها و شکل های شخصی پیام رسانی باهم ودرکنار هم مشغول رساندن پیام انجمن معتادان گمنام بودن است...بقا من و داشتن یک برنامه بهبودی روزانه به بودن انجمن بستگی دارد ینی موجودیت من درگروو بودن انجمن است بدون NA واتحادهمگانی مفهومی جز فنانخواهم داشت
ارسال پاسخ 

پرش به تالار:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان