نظرات ارائه شده در این سایت New Page 1

نظرات ارائه شده در این تالار ،نظر شخصی اعضاء بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد

ضمن تشکر از شما برای بازدید از سایت رسمی انجمن معتادان گمنام پیشنهاد می گردد هنگام ثبت نام در تالار گفتگو قسمت قوانین خصوصا (نام کاربری) را دقت نمائید.

New Page 1

این تالار صرفا برای گفتگو و تبادل تجربه بین اعضای انجمن معتادان گمنام راه‌اندازی شده

اگر شما از اعضای انجمن معتادان گمنام نیستید از توجه شما نسبت به این انجمن تشکر کرده تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه اصلی سایت انجمن معتادان گمنام و نشریات مکتوب ما مراجعه نمایید

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سخاوت ایثارگرانه
۲-۵-۱۳۹۶, ۰۶:۱۰ عصر
ارسال: #1
سخاوت ایثارگرانه
زمانی که به طور مستقیم و آشکار با کسی در مورد تجارب شخصی خود از اعتیاد ، همچنین آزادي در بهبودي مشارکت می کنیم ، گمنامی خود را زیر پا نمی گذاریم. بسیاري از اعضا تجارب بهبودي خود را با مسئولان آزادي مشروط یا مشاوران درمانی قبلی خودشان در میان می گذارند. این باید به عنوان روابط عمومی در نظر گرفته شود زیرا وقتی که آنها می بینند برنامه ي بهبودی NA در زندگی این اعضا کار می کند ، به همان نسبت احتمال بیشتري می رود که مسئولان آزادي مشروط و مشاوران درمانی ، بیماران جدید خود را به NA ارجاع دهند. این رویکرد علاوه بر ایجاد نگرش خیرخواهانه به برنامه ي ما ، فرصت هایی براي آگاهی بیشتر معتادان ازNA را فراهم می کند. در NA اصل گمنامی ، مروج چیزي است که نشریات ما آن را “ سخاوت ایثارگرانه ” توصیف کرده اند. اصل گمنامی ، ما را راهنمایی می کند به شیوه هایی رفتار کنیم تا منافع گروه را در رأس منافع خود قرار دهیم. اهمیت “ ما” از “ من ” بیشتر می شود. وقتی که توانمندي ها و ضعف هاي فردي خود را می پذیریم ، فروتنی را تمرین می کنیم و در عمل فروتنی همان گمنامی است. وقتی درك می کنیم گروه قوي ترین وسیله ي رساندن پیام NA است. فروتنی را تمرین می کنیم. وقتی با یکدیگر در یک جلسه ي NA می نشینیم همه با هم برابر هستیم ، گمنامی از مامی طلبد این برابري و از خودگذشتگی را به روابط مان با جامعه منتقل کنیم .
چگونه اصول نهفته در سنت ها ما را تشویق می کند تا متواضعانه به یکدیگر بپیوندیم؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط ali-p ، totia ، saeed40 ، حـمـیـد
۴-۱۰-۱۳۹۶, ۱۱:۱۴ عصر
ارسال: #2
RE: سخاوت ایثارگرانه
با سلام

چیزی که همیشه برای من جذابیتش را در برنامه حفظ کرده همان برابری موجود در برنامه می باشد . بیشتر حقارتهایم در نتیجه مقایسه شدن با انسانهایی بود که فکر میکردم از من با ارزش ترهستند در صورتی که اگر شخصی در یک موضوع نقطه قوت داشت شاید در جاهای دیگر ضعف نقص هم داشت .در برنامه تمام این الگوها ومرزها شکسته شد . هدف مشترک - منافع مشترک - بیماری مشترک و....

با این رویکرد ونگاه در برنامه همیشه احساس منحصر به فرد بودن -مغرور بودن فروکش میکند وما به جای تمایلات شخصی تعصب وغرور به مرجع نهایی انجمن -وجدان گروه واصول سنتها تکیه میکنیم
دیگر به دنبال شهرت طلبی وتوجه طلبی نیستیم فقط وفقط به فکر نجات همدردانمان می باشیم وفعالیتهای خدماتی مان بیشتر گروهی وتیمی صورت میگیرد و ههمیشه برنامه در کل را مدنظر قرار میدهیم
 سپاس شده توسط totia ، saeed40 ، حـمـیـد ، ali-p
۷-۶-۱۳۹۶, ۱۲:۵۷ عصر
ارسال: #3
با سلام به دوستان عزیز ... وقتی بتونم از منیت های خودم دست بردارم و به هدف اصلی و دِینی که انجمن به گردن من داره فکر کنم ترجیحا بهتر میتونم تواضع و فروتنی که اصول نهفته در سنتها هست رو تمرین کنم ، از کوته بینی دست بردارم و به کسانی که قرار هست در آینده به انجمن بپیوندند فکر کنم و یادم نره از کجا اومدم و قراره کجا برم
 سپاس شده توسط totia ، ali-p ، حـمـیـد ، admin5
۷-۶-۱۳۹۶, ۰۱:۱۶ عصر
ارسال: #4
نقل قول: چگونه اصول نهفته در سنت ها ما را تشویق می کند تا متواضعانه به یکدیگر بپیوندیم؟
اصول روحانی نهفته در برنامه انجمن معتادان گمنام بر پایه فضیلت های اخلاقی قرار دارد که با درک و کاربرد آن ها موجب رهایی ما از نواقص میگردد.
وقتی که من درک میکنم که نجات زندگی من با ورود به جلسات انجمن معتادان گمنام شکل گرفت ، جلساتی که وقتی روز اول که وارد آن شدم شاید با خیلی از اعضا همنظر یا همراه نبودم و حتی اختلافاتی شدید با آنها از لحاظ های مختلف داشتم . ولی همدردانی که قبل از من در جلسات حضور داشتند با حفظ گمنامی خودشان و حفظ گمنامی من ، با عشق و محبت بی حد و اندازه ، باعث شدند که من در این برنامه بمانم و پاکی و بهبودی خود را دنبال کنم ،
متوجه شدم که حتما بعد از من هم کسانی به سوی جلسات و انجمن معتادان گمنام خواهند آمد و من باید در این جلسات حضور داشته باشم و همان عشق و محبت بی اندازه ای که به من داده شد را با فروتنی و تواضع بی هیچ چشمداشتی در اختیار آنها قرار دهم .
من نمیتوانم که این ریسک را کنم که نواقصم مانند غرور و خودخواهی و خودمحوری و ....باعث لطمه به زندگی همدردانم شود .
بنابراین با تواضع و فروتنی گام در جلسات گذاشته و در کنار دیگر همدردانم به ایثار سخاوتمندانه آنچه از انجمن بدست آورده ام خواهم پرداخت.
از آقا مصطفی هم بابت درک زیباشون تشکر میکنم.Angel
 سپاس شده توسط ali-p ، حـمـیـد ، admin5
ارسال پاسخ 

پرش به تالار:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان