نظرات ارائه شده در این سایت New Page 1

نظرات ارائه شده در این تالار ،نظر شخصی اعضاء بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد

New Page 1

این تالار صرفا برای گفتگو و تبادل تجربه بین اعضای انجمن معتادان گمنام راه‌اندازی شده

اگر شما از اعضای انجمن معتادان گمنام نیستید از توجه شما نسبت به این انجمن تشکر کرده تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه اصلی سایت انجمن معتادان گمنام و نشریات مکتوب ما مراجعه نمایید

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سنت‌هاي دوازده‌گانه معتادان گمنام
۱۱-۵-۱۳۹۰, ۱۱:۱۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۲۱-۱۳۹۱ ۰۶:۵۰ صبح، توسط admin3.)
ارسال: #1

چرا درک و اجرای سنت ها
ما آنچه را كه داريم فقط با مراقبت كامل مي‌توانيم حفظ كنيم و همانطور كه آزادي فردي ما از قدمهاي دوازده‌گانه سرچشمه مي‌گيرد، به همان صورت آزادي گروه نيز به سنت‌هاي ما بستگي دارد.
تا زماني كه پيوندهايي كه ما را به يكديگر متصل مي‌كند از آنچه كه ما را از هم جدا مي‌نمايد محكمتر باشد، همه‌ چيز به خوبي پيش خواهد رفت.
1- منافع مشترك ما بايست در رأس قرار گيرد. بهبودي شخصي به وحدتN.A. بستگي دارد.
2- در ارتباط با هدف گروه ما تنها يك مرجع نهايي وجود دارد، خداوندي مهربان كه به گونه‌اي ممكن خود را در وجدان گروه بيان كند. رهبران ما فقط خدمتگزاران مورد اعتماد ما مي‌باشند، آنها حكومت نمي‌كنند.
3- تنها لازمه عضويت، تمايل به قطع مصرف است.
4- هر گروه بايست مستقل باشد باستثناء مواردي كه بر گروههاي ديگر و N.A در كل اثر بگذارند.
5- هر گروه فقط يك هدف اصلي دارد، رساندن پيام به معتادي كه هنوز در عذاب است.
6- يك گروه N.A هرگز نبايست هيچ مؤسسه مرتبط و يا هر سازمان خارجي را تأئيد و يا در آنها سرمايه‌گذاري كند، يا نام N.A را به آنها عاريت دهد، مبادا مسائل مالي، ملكي و شهرت، ما را از هدف اصلي خود منحرف سازد.
7- هر گروه N.A ميبايست كاملاً متكي به خود باشد و كمكي از خارج دريافت نكند.
8- معتادان گمنام بايست هميشه غيرحرفه‌اي باقي بماند، اما مراكز خدماتي ما مي‌توانند كارمندان مخصوصي استخدام كنند.
9- N.A تحت اين عنوان، هرگز نبايست سازماندهي شود، اما ما مي‌توانيم هيئت‌هاي خدماتي يا كميته‌هايي تشكيل دهيم كه مستقيماً در برابر كساني كه بدانها خدمت مي‌كنند، مسئول باشند.
10- معتادان گمنام، هيچ عقيده‌اي در مورد مسائل خارجي ندارد و نام N.A هرگز نبايست به مباحث اجتماعي كشانده شود.
11- خط مشي روابط عمومي ما بنا بر اصل جاذبه است تا تبليغ، ما لازم است هميشه گمنامي شخصي خود را در سطح مطبوعات، راديو و فيلم حفظ كنيم.
12- گمنامي، اساس روحاني تمام سنت‌هاي ما است و هميشه يادآور اين است كه اصول را به شخصيت‌ها ترجيح دهيم.
درك اين سنت‌ها به مرور و به آهستگى براى ما امكان‌پذير خواهد شد. ما از راه صحبت با اعضاء و تماس با ديگر گروه ها، اطلاعاتى كسب مى‌كنيم ، امّا معمولاً پس از شروع فعاليّت در كارهاى خدماتى است كه كسى به ما خواهد گفت: "بهبودى هريك از ما به وحدت NA بستگى دارد." اين وحدت به كيفيت پيروى ما ازسنت‌هاي مان مربوط است. سنت‌هاى دوازده‌گانه NA غير قابل دستكارى است. آنها رهنمودهايى هستند كه جمعيّت ما را آزاد و زنده نگاه مى‌دارند.
با پيروى از اين رهنمودها، در ارتباط با ديگران و اجتماع، از بسيارى از مشكلات اجتناب خواهيم كرد. اين، بدان معنى نيست كه سنت‌هاى ما تمام مشكلات را از ميان بر مى‌دارند. ما در هر صورت بايد با مسائلى كه پيش مى‌آيند، نظير مشكلات ارتباطى، اختلاف سليقه، مباحثات داخلى و مسائل مربوط به افراد و گروه‌هاى خارجى، روبرو شويم، امّا در هر صورت ما وقتى اصول‌مان را رعايت مى‌كنيم، از بعضى از دردسرهايى كه اين مسائل به وجود مى‌آورند جلوگيرى به عمل خواهيم آورد.
بسيارى از مشكلات ما، همان هايى هستند كه اعضاى اوّليه ما هم با آن ها روبرو بوده‌اند و تجربياتى كه آن ها به سختى بدست آوردند، باعث تولد سنت‌ها شده است. تجربه به ما نشان داده است كه اين اصول امروزه همان اعتبارى را دارند كه درشروع داشته‌اند. سنت‌هاي مان ما را در برابر فشارهاى داخل و خارج كه ممكن است باعث نابودي مان شود، حفظ مى‌كنند. آن ها رشته‌هاى واقعى پيوند ما هستند و فقط با درك و اجراي شان است كه كاربرد پيدا مى‌كنند.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط admin3 ، kamyar ، myahya ، ali-p ، مهدی.م ، golpa ، امید.پ ، علی101 ، حـمـیـد ، sadgh3 ، Shahrokh53 ، shahram62
۱-۲۳-۱۳۹۱, ۰۵:۳۵ عصر
ارسال: #2
RE: سنت‌هاي دوازده‌گانه معتادان گمنام
باسلام :

بعد از کارکردن قدم ها ؛ با اینکه شناخت نسبی در مورد خودم و بیماری پیدا کرده بودم برای زندگی و تمرین این اصول روحانی در محیط های مختلف مشکل داشتم ؛ توی انجمن یه عده بودن که تازه وارد بودن و هیچ شناختی از ماهیت بیماری نداشتن ؛ توی محیط های دیگه مثل خانواده نگاهشون به من وبیماری اعتیاد یه جور دیگه بود توی محیط کار ؛ بیشترشون بیمار بودن و منکر ؛ واسه من پیاده کردن اصول روحانی 12قدم مشکل بود در ثانی من نمی تونستم چه جوری رفتار کنم که به انجمن خسارتی وارد نکنم یا اجازه ندم ابزار اون کار بشم ولی خدارو شکر انجمن بشکل کامل در اختیار من قرار گرفته بود با پیشنهاد راهنما شروع به کارکرد سنت ها کردم ؛ بعد از اون من خیلی راحتر تونستم بشکل اجتماعی بهبودی رو دنبال کنم و تونستم شکل صحیح رسوندن پیام به دیگر همدردان را نیز یاد بگیرم . خدارو شکر
 سپاس شده توسط ali-p ، myahya ، mahdi53 ، امید.پ ، iraj48 ، samad s ، حـمـیـد ، yavar ، sadgh3 ، Shahrokh53
۱-۲۳-۱۳۹۱, ۰۷:۲۴ عصر
ارسال: #3
سلام.
پايه وبنيان انجمن سنتهاست.من شخصا با ورودهرعضوسعي ميکنم بصورتي ساده وشفاف بدون اينکه طرف را بترسانم يا ابزاري حرف بزنم وکلمه اي از سنت بزبان بياورم.شرايط انجمن را برايش توضيح دهم.مثلا گمنامي،نوع مشارکت،خدمتگزاران،سبدهفتم،واينگونه سوالات که اوايل برايم نامفهوم بودراشرح دهم .تا هم خود وي وهم انجمن خسارت کمتري از ناآگاهي اعضابخورند.که صدالبته بعدا خودش آرام آرام با جزييات بيشتري آشنا خواهد شد.:heart:
 سپاس شده توسط admin5 ، ali-p ، مهدی.م ، myahya ، Bahareh ، Mohsen.n ، essa ، mahdi53 ، امید.پ ، iraj48 ، pakan ، majid ، samad s ، حـمـیـد ، میثم.م ، ناظر2 ، maryam2 ، yavar ، sadgh3 ، Shahrokh53
۱-۲۴-۱۳۹۱, ۰۲:۱۲ عصر
ارسال: #4
بخش سنت های کتاب چگونگی عملکرد IT Wordks How And Why بعنوان منبعی برای گروه ها و یکایک اعضا قابل استفاده می باشد این کتاب بدنبال اصول نهفته در هر سنت نه قواعد خشک میباشد و زمینه ای برای تبادل عقاید در جلسات ایجاد میکند این بخش از کتاب بااین هدف نوشته نشده که برای هر گروه یا عضو پاسخی داشته باشند بلکه کتابی است که زمینه بحث و تعمق را به گونه ای فراهم میکند که گروههای محلی قادر شوند از اصول روحانی نهفته و درهر سنت ، باتوجه به شرایط منطقه ای برداشتی عملی و قابل اجرا بیابند.

سپاس شده توسط ali-p ، myahya ، essa ، mahdi53 ، امید.پ ، iraj48 ، حـمـیـد ، yavar ، sadgh3
۱-۲۵-۱۳۹۱, ۱۱:۳۱ صبح
ارسال: #5
با سلام
من هميشه با فكر كردن مشكل داشتم،هم در زمان مصرف و هم در اوايل پاكي.
توي افكارم،يا توي رويا بودم يا با خودم ميجنگيدم ونميتونستم با فكر كردن به يك راه حل مناسب توي زندگي دست پيدا كنم.به اين نتيجه رسيده بودم كه نبايد تنهايي فكر كنم،ويا اهسته فكر كنم.به خاطر همين سعي ميكردم هميشه افكارم رو توي جمع باز گو كنم تا از راهنمايي ديگران استفاده كنم،اين كار من توي انجمن جواب داد،ولي بيرون از انجمن اينكار جواب نداد و با بازتابهاي متفاوتي روبرو شدم،كه گاهي باعث تمسخر ديگران ميشدم.سنت هاي 12گانه به من ياد داد كه چطوري افكارم رو باز يابي كنم،و تالار گفتگو به من ياد چطوري ميتونم تنهايي فكر كنم و بعدآ در شرايط مناسب اونا رو به مشاركت بزارم.
من فكر ميكردم همه چيز در باره 12 سنت ميدونم،ولي اين سنتها وسعت زيادي دارند كه بايد دريچه افكارم رو باز كنم واز خدا بخوام كه توي اين مسير منو تنها نذاره.(قدمها وسنتها هيچوقت بسته نميشن وهميشه توي زندگي ما جاري هستند)"اگه ما بخواهيم و اجرا كنيم"
 سپاس شده توسط مهدی.م ، golpa ، myahya ، mahdi53 ، امید.پ ، iraj48 ، asaad h ، حـمـیـد ، میثم.م ، yavar ، sadgh3 ، Shahrokh53
۵-۱۷-۱۳۹۱, ۰۳:۵۸ عصر
ارسال: #6
با سلام
-------------------------
قشنگ ترین بخش برنامه ما سنتهای ماست.اگر با دقت و بدون نقص و بصورت کامل اجرا شوند ما انجمنی خواهیم داشت که کاملترین اصول ممکن در زندگی یک نفر که ممکن است او بخواهد در هر کجای دنیا یاد بگیرد را بطور رایگان در اختیار او خواهد گذاشت و از من بودن ما را رها و بسوی ما بودن سوق میدهد یعنی کسان دیگر در کنار ما حق زندگی دارند.
 سپاس شده توسط myahya ، golpa ، ali-p ، mahdi53 ، iraj48 ، asaad h ، حـمـیـد ، میثم.م ، yavar ، sadgh3 ، Shahrokh53
۵-۱۷-۱۳۹۱, ۱۱:۳۴ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۲۹-۱۳۹۱ ۰۱:۲۴ عصر، توسط golpa.)
ارسال: #7
سلام
وقتی به انجمن اومدم انقد داغون بودم که با یکنفرهم نمیتونستم ارتباط دائم داشته باشم حتی با خودم ، قدمهای دوازده گانه موانع بین من و نیروی برترم را ، بین من و خودم را و بین من و اطرافیانم را از میان برداشت ، تا حدودی با خودم و جهان پیرامونم آشتی کردم امّا هنوز بلد نبودم با جمع زندگی کنم و دائم تو انجمن و بیرون از انجمن با دیگران به مشکل میخوردم تا اینکه بعد از گذشت اولین سال پاکی ام با سنتها آشنا شدم و متعاقب آن اتحاد ، منافع مشترک ، گمنامی و خط کشیدن روی خودم بخاطر جامعه ای که در آن زندگی میکردم را آموختم و در این سالها سعی کردم آنها را اجرائی کنم خودخواهی هایم را ندیده بگیرم و بیشتر به حفظ منافع مشترک توجه کنم ...
 سپاس شده توسط myahya ، مهدی.م ، ali-p ، میثم.م ، نوری.ق ، moslem85 ، mahdi53 ، حسن.ش ، iraj48 ، nader s ، حـمـیـد ، yavar ، sadgh3 ، Shahrokh53
۵-۱۸-۱۳۹۱, ۱۲:۰۵ صبح
ارسال: #8
با ایمان به نیروی برتر،تلاش ووحدت ما از مهلکه اعتیاد جان سالم به در می برییم.
با به کار گیری اصول دوازده قدم در انجمن معتادان گمنام تغیرات در ما شکو فا می شود و زندگی جدیدی را آغاز می کنیم و این تغیرات را در راه خدمت به دوستان همدردم و اجتماع خود به کار می گیریم که اعضای باید به درک قلبی این مسئله برسند، حال تمام اعمال ممکن است نا خواسته حامل پیام باشد که هدف سنت پنجم است اما چه رشته هایی ما به یکدیگر متصل می کند سنت های دوازده گانه انجمن معتادان گمنام چرا که همین جمعیت روحانی هست که با پیروی از سنت ها و منافع مشترک ، وحدت و محبت را به ما ارزانی میکند تا در کنار هم از اصول استفاده کرده و آنها را تمرین کنیم
 سپاس شده توسط ناظر2 ، golpa ، مهدی.م ، ali-p ، Bahareh ، essa ، mahdi53 ، iraj48 ، nader s ، حـمـیـد ، میثم.م ، yavar ، sadgh3
۸-۲۰-۱۳۹۱, ۰۲:۰۷ عصر
ارسال: #9
با نام یاد خدا.درک واجرای سنتها برای من که وارد انجمن می شوم الزامیست .باید حد مرزها را بشناسم . که با رفتارم به گروه یا درکل به naخسارت نزنم.اگر خلاف سنت انجام بدهم .گروه از بین می رود.من دیگر جایی برای دنبال کردن بهبودیم ندارم .
 سپاس شده توسط مهدی.م ، ali-p ، golpa ، mahdi53 ، حسن.ش ، iraj48 ، samad s ، حـمـیـد ، yavar ، sadgh3
۸-۲۲-۱۳۹۱, ۰۳:۴۰ عصر
ارسال: #10
با سلام
قبل از هرچیزی چند دوست همدرد سنت پنجم را بکار بردند تا پیام انجمن بمن برسد ،در بدو ورود به جلسات یک عضو سنت سوم (خوش آمد گفتن) را اجرا کرد. وارد شدم یک عده با اجرای سنت اول گروهی تشکیل داده بودند تا من بروم. وقت معرفی سنت دوازدهم را اجرا کردند ( اگر دوست تازه ای هست لطفا با نام کوچک ....) عزیزان من بدون سنت ها آیا امروز زنده و پاک بودم؟ البته جهت خلاصه نویسی از بسیاری مثالها فاکتور گرفتم توضیحی نمیدهم زیرا یک جمله طلایی هست که والاترین توضیح است که میگوید (....فقط با درک و اجرایشان است که کاربرد پیدا میکند....)
اجرایش همان مواردیست که در بالا عنوان کردم
خدایا نور این سنت ها را در قلبهایمان روشن نگاه دار.
 سپاس شده توسط مهدی.م ، ali-p ، golpa ، SALAR A ، iraj48 ، asaad h ، nader s ، علی101 ، حـمـیـد ، m.shafiai ، sadgh3
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان