نظرات ارائه شده در این سایت New Page 1

نظرات ارائه شده در این تالار ،نظر شخصی اعضاء بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد

New Page 1

این تالار صرفا برای گفتگو و تبادل تجربه بین اعضای انجمن معتادان گمنام راه‌اندازی شده

اگر شما از اعضای انجمن معتادان گمنام نیستید از توجه شما نسبت به این انجمن تشکر کرده تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه اصلی سایت انجمن معتادان گمنام و نشریات مکتوب ما مراجعه نمایید

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امنیت جلسات
۱۱-۱۰-۱۳۹۱, ۰۸:۱۶ عصر
ارسال: #21
RE: امنیت جلسات
سلام دوستان
توی جلسه ای که اوایل میرفتم بعد چند تا جلسه اداری پاکی بالاها سر منافع شخصی بزن بزن راه انداختن اخرش جلسه رو گرفتند. اون روزا من فقط پول بلیط اتوبوس داشتم.بعد اون مجبور بودم راه زیادی برم تا به جلسه برسم.هر روز تو مسیر به این فکر میکردم چرا چند نفر بخاطر مسایل بچگانه باید یه گروه رو بپاشونند. حالا دو تا از اون دوستان دیگه تو جلسات نیستن. اقاشون هم که تا چند وقت پیش زندان بود
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط ali-p ، SamY ، مهدی.م ، حـمـیـد ، رضا ، Shahrokh53
۱۱-۱۶-۱۳۹۱, ۰۵:۵۱ عصر
ارسال: #22
با سلام = امنیت جلسات و ایجاد فضای روحانی = چه کسی باید انجام دهد؟ جواب ساده است در جز (من ) ودر کل (ما ) . برای برقراری آن فرمت برگزاری جلسات به کمک می آید . یک منشی برای انتخاب گرداننده و خوش آمدگو و پذیرایی و انتخاب موضوع جلسه وبرقراری نظم = گرداننده .اداره کردن ومدیریت کل حلسه ومنحرف نشدن از موضوع جلسه ونوبت دهی مشارکت وکمک به منشی . خوشامدگو . راهنمای ورود اعضا وتازه وارد توزیع و جمع آوری پامفلتها وکمک به منشی وپذیرایی . اما مسئولیت درکل به عهده تمامی اعضا است .چه کارهایی نباید انجام دهیم وچه کارهایی را باید انجام داد . ازتجربیات اعضای قدیمی استفاده کنیم از تجربیات گروههای دیگر الگو برداری کنیم . درکارگاه های آموزشی شرکت کنیم و ازنشریاتی که دراین موارد هستند استفاده کنیم سنت هفتم را حمایت مالی کنیم ودر امورات ان ای به روز باشیم احساس تعلق کنیم وبه اصول احترام بگذاریم (شب و روزتان خوش )
 سپاس شده توسط مهدی.م ، ali-p ، admin7 ، SamY ، میثم.م ، رضا ، حـمـیـد ، Shahrokh53
۱۱-۱۷-۱۳۹۱, ۰۳:۳۶ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۲۵-۱۳۹۱ ۰۶:۲۳ عصر، توسط ناظر2.)
ارسال: #23
Rainbow RE: امنیت جلسات
با توجه به اهمیت وامنیت جلسات و اینکه بار ها فضای امن جلسات خود را به خاطر رعایت نکردن اعضا قبل، حین و بعد از جلسات از دست داده ایم . چه تجربیاتی در این زمینه دارید؟
[/quote]

سلام
امنیت جلسات هم میتونه سپر باشه هم شمشیر. گاهی به بهونه امنیت جلسات باعث از هم پاشیدن میشیم گاهی فقط نیت خیر کافی نیست چون نیت خیر باید توام با عمل درست باشه.
من سه مورد تجربه دارم تو این مورد. اولی به بهونه زن و مرد. دومی اختلاف زبان و مذهب و سوم استفاده از مکان دولتی که کارش با هدف انجمن از نظر اجتماع یکی بود.
در کل نمیخوام با توضیح تک تک موارد وقت عزیزان تلف بشه در کل برای حفظ امنیت من باید اصول روحانی نظم ،گمنامی را رعایت کنم باید بخاطر داشته باشم درد مشترک و راه بهبود مشترک بسیار مهمتر از تفاوت جنسیت زبان و مذهبه. من حق ندارم حتی با دلایل درست بشکل نادرست رفتار کنم . قضاوت نکنم.توجه به چه میگوید نه که میگویید. انتخاب منشی با تجربه و خوش آمد گوی مناسب و ...
صرف بالا بودن مقطع پاکی دلیل نمیشه من اشتباه ندارم اکثر اوقات من بعنوان یک عضو درک درستی از امنیت ندارم و تصور میکنم چون پاکی بالا هستم(البته این کلمه درست نیست همه برابریم و بهتره بگیم اعضای باتجربه) مجاز به هر رفتاری هستم اما عموما من امنیت را ندیده میگیرم نه اعضای کم تجربه زیرا من الگوی رفتار درست هستم لازمه درکمون از امنیت و مصادیق آن گفته بشه هرچند نسبی باشه .
مصادیقی که در حفظ امنیت و عدم حفظ امنیت جلسات تجربه و آموخته ام بسیار زیاد و از گروهی به گروه دیگر بسته بشرایط محیطی متغییر است مثلا جلسه ما در یک پارک است و جمع شدن تایم دوستی بشرط ادب و احترام مشکلی ندارد اما جلسه ای که در محیط خاص مثل یک کوچه یا کتابخانه باشد نمیتوان مانند یک پارک رفتار کرد اما مشترکات :
من بعنوان یک عضو موظف هستم درست مشارکت کنم. توهین تحقیر و متلک و حرکات معنادار نکنم. خدمتگزاران آشنا به سنت ها (متعهدبه اجرا) انتخاب کنم. جلسه بموقع تشکیل و پایان یابد. سکوت و رعایت نظم در طول جلسه ،پذیرش همدردانم و درک اینکه انها هم مثل من. بیمار هستند و فرصت اشتباه دارند، همدلی و همفکری با اعضا داشته باشم. سبد سنت ۷ را منصفانه حمایت کنم. از طرفی اعمال نفوذ با تکیه بر طول پاکی وباندبازی استفاده از دانش خود برای مچگیری و عیب جویی،شخصیت پردازی ندادن فرصت بدیگران بواسطه بی توجهی به اصل روحانی چرخش در خدمات، ناسازگاری از طریق اصرار بر نظرم (حتی اگر مطمئن باشم حرفم درست است) اشاره به نام افراد و نام بردن انجمن های دیگر و نشریاتشان. بیان جملاتی از نشریه انجمنهای دیگر با ذکر منبع مثلا بگویم فلان کتاب در فلان انجمن این را میگوید. در کل عدم رعایت دوازده سنت امنیت ما بخطر می افتد.
با سپاس از توجه دوستان.
 سپاس شده توسط asaad h ، admin3 ، ali-p ، مهدی.م ، admin7 ، SamY ، رضا ، یاسر ، حداد ، Shahrokh53
۱۲-۲۵-۱۳۹۱, ۰۴:۲۴ عصر
ارسال: #24
اگر نتوانیم محیط امن و آرامشی مهیا کنیم و قدر مکان جلسه را ندانیم دیر یا زود از بین خواهیم رفت و این واقعیتی است و ما در انجمن باید مشکلات را پیش بینی کنیم. محیط امن نداشته باشیم تازه وارد جذب نمی کنیم و گروه متلاشی می شود. در این برهه که کمتر کسی مکان به ما می دهد باید قدر جلساتمان را بدانیم و برای این کار باید سنت هایمان را کار کرده و به آنها عمل کنیم . سنت های ما بایدی هستند و همه اعضا باید باید باید آنها را رعایت کنند من هیچ کجا باید به کار نمی برم جز در مورد سنت ها و منافع مشترکمان. موفق باشید.
 سپاس شده توسط مهدی.م ، asaad h ، ali-p ، admin7 ، رحیم ، SamY ، رضا ، samad s ، یاسر ، میثم.م ، حـمـیـد ، حداد ، Shahrokh53
۱۲-۲۶-۱۳۹۱, ۰۸:۳۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۲۶-۱۳۹۱ ۰۹:۵۱ صبح، توسط محسن-ن.)
ارسال: #25
سلام
وقتی اسم امنیت به میان میاد ناخود اگاه به این فکر فرو میرم که من در گذشته چطور بودم ایا من یکی از اعضای ناسازگار جلسه بوده ام ایا من امنیت جلسه را به خطر انداخته ام آیا صدمه به گروه رسانده ام جواب تمام این سوالها فقط یک کلمه است بله من یکی از عضای ناسازگار بوده ام ولی امروز با کار کرد قدم خدمت صادقانه راهنمای خوب به راه اصلی بهبودی برگشته ام وسعی میکنم داستان ساز در انجمن نباشم .تجربه من این است که خیلی از اعضای ناسازگار روزی سازگار میشوند
Heart
 سپاس شده توسط مهدی.م ، ali-p ، asaad h ، admin7 ، رحیم ، حسن.ش ، SamY ، samad s ، یاسر ، asad h ، farid88 ، حـمـیـد ، حداد ، Shahrokh53
۳-۱۵-۱۳۹۲, ۰۶:۲۵ عصر
ارسال: #26
سلام دوستان :یـه سـئوال قدم یک داره «ایـا برای ادامه بهبودیم حـاضـر به انجام هر کاری هستم؟؟بـه نظر من اگه این سئوال رو درک کنیم، خیلی از مسائل و مشکلات حــل میشود.ایــا حــاضرم در جلسه ساکت بشینم؟ با عضو کنارم صحبت نکنم؟ در مشارکتم از تجربه-امید-وعشق صحبت کنم؟و...... مـن تابحال گوشی همراهم را جلسه نبرده ام.قبل از سکوت حاضر بودم. کنار اعضایی که صحبت میکنندو یادرنظم اخلال میکنند؛ننشستم. هـمـیشه و درهـر جلسه اعضای درحال بهبودی بیشتر از «اعضای مـخـل » هستند. مـا باید از خودمان وعملکرد مان «قبل از جلسه، حین وبعداز جلسه > وهمکاری بادیگر اعضا شروع کنیم.//
 سپاس شده توسط حسن.ش ، مهدی.م ، asaad h ، SamY ، ali-p ، رضا ، asad h ، mahdl.a ، farid88 ، حداد ، Shahrokh53
۳-۱۸-۱۳۹۲, ۰۲:۳۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۱۸-۱۳۹۲ ۰۲:۴۳ عصر، توسط میثم.م.)
ارسال: #27
Heart RE: امنیت جلسات
درود بر شما
یکی از مواردی که باعث به خطر افتادن امنیت جلسه میشود آگاهی نداشتن اعضاء از سنت‌ ها و ازدحام آنها پشت درب جلسات میباشد و در مکانی مثل مدرسه که جلسه در آن برگزار میشود با انداختن فیلتر سیگار باعث میشوند که امنیت جلسه به خطر بیوفتد و این کار باعث میشود که به امنیت جلسات دیگر که در مدارس جلسه برگزار میکنند لطمه بزند و آنها را نیز دچار مشکل کند و حتئ چیزهایی ساده مثلاً نامی که گروهی برای خود انتخاب می‌کند می‌تواند روی NA انعکاس خوب یا بد داشته باشد و در جامعه به شهرت معتادان گمنام لطمه وارد شود. وقتی از امکانات جلسه خود با احترام استفاده کنیم و آنها را تمیز و سالم نگاه داریم در واقع به حفظ شهرت انجمن کمک کرده‌ایم.
در داخل جلسات نیز با رفت و آمد و تردد بی‌ مورد در حین برگزاری جلسه ، تیراندازی و بکار بردن الفاظ رکیک در مشارکت ، کشاندن نام NA به مباحث اجتماعی و برداشت ناقص درک ما از خداوند که باعث به خطر افتادن امنیت جلسات میشود.
 سپاس شده توسط ali-p ، مهدی.م ، رضا ، asaad h ، samad s ، یاسر ، asad h ، mahdl.a ، نوری.ق ، farid88 ، حـمـیـد ، حداد ، Shahrokh53
۵-۱۱-۱۳۹۲, ۰۳:۵۲ عصر
ارسال: #28
با سلام
چقدر تجربیاتی که دوستان نوشته بودن جالب بود حفظ امنیت جلسات موضوعی که همیشه مطرح میشه ولی متاسفانه کم عمل میشه دوست عزیز کافیه بعد از این که موضوع امنیت جلسات رو تو تالار خوندم فقط رعایت کنم به خودم عهد ببندم از امشب که جلسه رفتم تمرین کنم و از تجربه دوستان استفاده کنم تا بتونم یه فضای امن برای بهبودی خودم و دیگران مهیا کنم ( آمین)
 سپاس شده توسط مهدی.م ، asaad h ، ali-p ، samad s ، میثم.م ، farid88 ، حـمـیـد ، ashkan65 ، Shahrokh53
۱۰-۲۵-۱۳۹۲, ۰۲:۲۷ عصر
ارسال: #29
با توجه به اهمیت وامنیت جلسات و اینکه بار ها فضای امن جلسات خود را به خاطر رعایت نکردن اعضا قبل، حین و بعد از جلسات از دست داده ایم . چه تجربیاتی در این زمینه دارید؟
سلام دوستان
من سالها پیش یک معتاد مصرف کننده مواد مخدر بودم که هیچ کس واسم ارزشی قائل نبود و با اینکه اواخر مصرفم واقعا میخواستم از این منجلاب بیام بیرون اما هیچ کاری نمیتونستم انجام بدم تا اینکه راه نجاتی واسم پیدا شد (انجمن معتادان گمنام)
حالا خیلی راحت این راه نجات رو به مسخره میگیرم و نه تنها بهش خدمتی نمیکنم بلکه با رفتارم باعث میشم بهش لطمه بخوره و حتی واسه لحظه ای به این فکر نمیکنم که اگه انجمن نباشه چه بلایی به سر من میاد واسش اس ام اس خنده دار درست میکنم و ارسال میکنم به باقی دوستام
تو جلسه لم میدم و نیم ساعت مونده به پایان جلسه میرم دم جلسه و کلوپ راه میندازم و به هیچ چیزی جز لذت بردن توجه نمیکنم.
تو مشارکتم هم دنبال چیزی میگردم که بگم و باعث بشم کل اعضا بززنن زیر خنده و کاری به این ندارم که تازه وارد تو جلسه نشسته باشه یا نه وبعد از جلسه هم مهم نیست واسم که خدمت گذار به خاطر رفتار من به مشکل بر خورده باشه یا نه!!!
این یعنی بیماری اعتیاد یعنی خود محوری و هزارتا نقص دیگه حالا به نظر شما من با این رفتارهام میتونم تبدیل به عضو مسول و سازنده اجتماع بشم ؟؟؟
اگه همه اعضا مثل من رفتار کنن انجمنی باقی میمونه؟؟؟
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ali-p ، مهدی.م ، ashkan65 ، حداد ، Shahrokh53
۱۱-۲۷-۱۳۹۲, ۰۲:۳۱ صبح
ارسال: #30
Rainbow RE: امنیت جلسات
امنیت جلسات na خیلی مهم است . زیرا اگر ما به مسایلی که نماینده خدماتی گروه مطرح می کند رعایت نکنیم و هر کس بخواهد هر کاری را انجام دهد امنیت جلسات ما به خطر می افتد و باعث نابودی جلسات می شود و ما را از هدف اصلی دور می کند .
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ali-p ، asaad h ، مهدی.م ، ashkan65 ، حداد ، Shahrokh53
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان