نظرات ارائه شده در این سایت New Page 1

نظرات ارائه شده در این تالار ،نظر شخصی اعضاء بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد

New Page 1

این تالار صرفا برای گفتگو و تبادل تجربه بین اعضای انجمن معتادان گمنام راه‌اندازی شده

اگر شما از اعضای انجمن معتادان گمنام نیستید از توجه شما نسبت به این انجمن تشکر کرده تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه اصلی سایت انجمن معتادان گمنام و نشریات مکتوب ما مراجعه نمایید

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امنیت جلسات
۴-۶-۱۳۹۱, ۱۰:۴۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۶-۱۳۹۱ ۱۰:۵۸ عصر، توسط admin5.)
ارسال: #1
امنیت جلسات
. ما اعضايى را ديده‌ايم كه با آن كه با هم حسن تفاهم نداشته‌اند، امّا براى كمك به يك تازه‌وارد، با يكديگر همكارى كرده‌اند. گروهى را ديده‌ايم كه با انجام كارهاى كم اجرت، اجاره اتاق جلسات خود را پرداخته‌اند. اعضايى را ديده‌ايم كه براى حمايت يك گروه نوپا، صدها كيلومتر رانندگى كرده‌اند. اين‌گونه فعاليّت‌ها و نظاير آن در انجمن ما مسئله‌اى عادى است. بدون اين فعاليّت‌ها بقاى NA ممكن نبوده است.
ما بايد به عنوان يك گروه، با يكديگر زندگى و همكارى كنيم، تا كشتى‌مان دربرابر طوفان بيمه شود و اعضاى‌مان از بين نروند. با ايمان به نيروى برتر، تلاش و اتحاد ، ما از مهلكه جان سالم به در مى‌بريم و به رساندن پيام به معتادى كه هنوزدر عذاب است، ادامه مى‌دهيم. ( کتاب پایه)

با توجه به اهمیت وامنیت جلسات و اینکه بار ها فضای امن جلسات خود را به خاطر رعایت نکردن اعضا قبل، حین و بعد از جلسات از دست داده ایم . چه تجربیاتی در این زمینه دارید؟
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط golpa ، jassem ، moslem85 ، SamY ، myahya ، رامین2 ، مهدی.م ، ali-p ، عیسی ، MAHNAZ ، amad ، SIRUS R ، mahjoub ، رضا ، asef 83 ، asaad h ، shapor a ، میثم.م ، ی HASSAN ، حسنعلی ، samad s ، farid88 ، ramin1345
۴-۷-۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ صبح
ارسال: #2
RE: امنیت جلسات
چند سال پیش جلسه ای که توش شرکت میکنم توی فضای باز پارک تشکیل میشد و یکی از اعضا تو فاصله کمی از مکان جلسه با چرخ دستی بساط چای و نسکافه فروشی راه انداخته بود.
از یک ساعت قبل از جلسه و تا چند ساعت بعدش اطراف این شخص پر بود از بچه ها و این موضوع باعث میشد منظره ای ناخوشایند برای مردمی که به پارک میومدن بوجود بیاد.
اعضا خیلی تلاش کردن که اون شخص بساطش رو جمع کنه چون شدایدا داشت به امنیت جلسه لطمه میزد و حتی جلسه برای یکهفته بسته شد و تلاشهای اعضا هم برای راضی کردن اون شخص بی نتیجه موند تا اینکه طی رای وجدان گروه تصمیم گرفته شد از شهرداری کمک گرفته بشه و به شهر داری هم تاکید بشه که این شخص و کارش هیچ ربطی به na نداره و این موضوع تا چند ماه طول کشید و بارها بساط جمع شد ولی بازهم اون دوستمون برمیگشت و کارش رو شروع میکرد ولی خدا رو شکر بالاخره نتیجه داد و اون شخص از اونجا بساطش رو جمع کرد.
این تجربه دردناکی بود توی اون مقطع و خیلی اعضا رو اذیت کرد ولی بازهم ممکنه از این موارد پیش بیاد و ما باید بتونیم بدور از تنش و خراب کردن وجهه na از این موارد عبور کنیم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط golpa ، اصغر.م ، SamY ، myahya ، رامین2 ، مهدی.م ، ali-p ، عیسی ، MAHNAZ ، SIRUS R ، mahjoub ، رضا ، asef 83 ، asaad h ، میثم.م ، mojtaba53 ، حسنعلی ، samad s ، yavar ، farid88
۴-۷-۱۳۹۱, ۱۱:۱۴ صبح
ارسال: #3
درود برشما
با تشکر بخاطر ایجاد موضوعات تازه ، تجربۀ من در مورد تجمع قبل ، بعد و در حین برگزاری جلسه برمیگرده به اولین حضورم در یک جلسۀ N A ، یکی از 4 گروهی که در تهران جلسه برگزار میکرد تو یه پارک داخل یه کتابخانه بود یکی از اعضاء آدم میانسال خوش صحبت و بذله گویی بود در حین برگزاری جلسه میومد داخل یه خودی نشون میداد و میرفت پشت در جلسه و بگو بخند راه مینداخت جوک ، لطیفه ، قصه و ضرب المثل موضوع جلساتش بود با گردانندگی خودش ، نتیجه عاصی شدن همسایه ها و مسؤلین کتابخانه و بسته شدن جلسه و از بین رفتن امنیت و فضای بهبودی ، جالب اینکه بعد از بسته شدن جلسه گروه تو فضای باز به کار خودش ادامه داد اون عضو هم دست از کار خودش برنداشت و تا ، با اعتراض اعضاء روبرو میشد برخورد طلبکارانه و ناشایستی میکرد گروه به کار خودش ادامه داد کسانی که تو جلسه نشستن و دنبال کلوپ نرفتن اکثراً پاکن و من با خیلی از اونا هنوز تماس دارم ولی اون عضوی که مسؤل کلوپ بود به اتفاق اکثر کسانی که تو کلوپ کنار جلسه شرکت میکردن یا مصرف کردن یا نیستن ، و پیام اون اعضاء و عملکردشون برای من حکم ادب از که آموختی را پیدا کرده .... شادباشید و سربلندSmile
 سپاس شده توسط اصغر.م ، moslem85 ، myahya ، رامین2 ، مهدی.م ، ali-p ، نوری.ق ، میثم.م ، سعید.ح ، MAHNAZ ، SIRUS R ، رضا ، Bahareh ، asef 83 ، asaad h ، shapor a ، حسن.ش ، mojtaba53 ، amin.t.k ، حسنعلی ، یاسر ، samad s ، yavar ، farid88
۴-۸-۱۳۹۱, ۱۰:۲۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۲۸-۱۳۹۱ ۰۷:۰۳ عصر، توسط SamY.)
ارسال: #4
سلام.
تواین زمینه خیلی باید بااحتیاط عمل کرد.رجوع شودبه جزوه رفتارهای اخلالگرایانه.ولی بطورکلی باصحبت وتبادل نظربااعضای دیگر(کنترل وقضاوت ممنوع)واینکه ابتدا از خودشروع کنم.
یادمه ته سیگارخیلی جمع میشدپشت جلسه وافتضاح بودچندبارهم مسئول مکان ما تذکرداده بودولی رعایت نمیشد.به پیشنهادراهنمام یک صبح جمعه،(اونموقع ساعت10صبح جمعه هم جلسه داشتیم)باپوشیدن یک کت وشلواروسه تیغه سطلی روبرداشتم ورفتم شروع به جمع آوری کردم.البته بااین کارمتلک هایی هم شنیدم Big Grin
که 3امتیازداشت.ابتدا روی نقص غرورمن کارشد.دوم جاذبه انجمن رو به جامعه نشون دادم وسوم به اعضایی که رعایت نمیکردندکمی برخورد.
این کاررا بعدها به رهجوهایم پیشنهاد دادم.خداروشکرنسبتا جواب داده.
مورددیگه ای هم بودکه فردی میرفت تو دستشویی و مصرف میکرد.که بااستفاده از این جزوه ومشورت با دیگراعضا وگروه ها برخوردی اصولی کردیم.الان آن عضو بلطف خدا پاک است وافتخار اینکه 12قدم را یک دوربامن کارکند را داشتم.Heart
 سپاس شده توسط admin5 ، myahya ، رامین2 ، مهدی.م ، ali-p ، Bahareh ، mahdi.a ، عیسی ، MAHNAZ ، SIRUS R ، رضا ، mahdi53 ، asef 83 ، asaad h ، mojtaba53 ، حسنعلی ، maryam2 ، yavar ، farid88 ، ramin1345
۴-۹-۱۳۹۱, ۱۱:۳۰ صبح
ارسال: #5
با سلام به همه دوستان همدرد
درست یادمه 3سال 3ماه قبل که تازه وارد بودم و چند روزی بود که با جلسات انجمن آشنا شده بودم رفت وآمد داشتم در آن روزها بخاطر گرفتن راهنما جلسات بهبودی زیادی را شرکت می کردم و در این مورد دوستان بهبودی که تا کنون هیچ ارتباطی با آنها نداشتم تجربیات زیادی به من دادند و به نوعی من را راهنمایی کردند اما نکته ای که می خواهم بنویسم پیام رسانی عده ای از دوستانی بود که در یک جلسه بهبودی ( جلسه ای که هر روزه می رفتم ) به من دادند درست یادمه که برای گرفتن راهنما سعی می کردند که به نوعی باند و باند بازی کنند ومن را در کنار خودشان قرار دهند این افراد در مورد سایر اعضا قضاوت های زیادی می کردند اما نکته قابل توجه شرکت کردن من در جلسات دیگر بود تا در مورد 90 روز و 90 جلسه بیشتر دقت داشته باشم وبه نوعی حق انتخاب با خودم باشد ودر این مورد با دید باز راهنمایم را انتخاب کنم دوستان همدردی که به من پیام ناقص می دادند سعی داشتند چهر ه پردازی کنند و در این راستا نقش تایید طلبی و شهرت داشتن را پیدا کنند اما دوستان همدرد دیگر عکس این موضوع را داشتند خوب خدا شکر که این موضوع با کمک اعضای قدیمی تر حل شد و با برگزاری کار گاه های مختلف در گروه اعضایی که چنین کار ها یی می کردند به نکته پیام رسانی ناقص خودشان پی بردن و در حفظ امنیت جلسات رسیدن.
 سپاس شده توسط SamY ، مهدی.م ، ali-p ، Bahareh ، mahdi.a ، عیسی ، MAHNAZ ، mahjoub ، رضا ، asaad h ، mojtaba53 ، حسنعلی ، yavar ، farid88
۴-۱۱-۱۳۹۱, ۰۱:۲۶ صبح
ارسال: #6
با سلام :

دو سال پیش جلسه ای که میرفتم داخل پارک و داخل یک سنگر زمان جنگ برگزار میشد که توسط یک عده از دوستان که صرفاً جهت قطع مصرف وارد انجمن شده بودند دچار تشنج ودرگیری شده بود نه داخل جلسه امنیت وجود داشت نه بیرون ؛ بهرجهت تمام راهکارهای دریافتی از هیئت نمایندگان هم کارساز نبود و ما مجبور شدیم چند روز جلسه را تعطیل کنیم که به لطف خدا دوباره موفق شدیم جلسه را باز کنیم و به بهبودی خودمون ادامه بدیم اون عده از دوستان هم مهمان انجمن بودن و بعد از مدتی رفتن پی کار خودشون . امیدوارم الان در پی بهبودی باشن.
 سپاس شده توسط golpa ، مهدی.م ، ali-p ، Bahareh ، عیسی ، MAHNAZ ، mahjoub ، رضا ، asaad h ، حسنعلی ، yavar ، farid88 ، ramin1345
۴-۱۱-۱۳۹۱, ۰۱:۳۷ عصر
ارسال: #7
نکته اینجاست که امنیت هم مثل سایر مسائل حاصل تلاش فرد فرد ماست ....نباید فراموش کنیم اگر طالب امنیت و فضای امن بهبودی هستیم باید خودمان ابتدا به ساکن امنیت را رعایت کنیم....من تغییر میکنم....انجمن تغییر میکند.....
 سپاس شده توسط golpa ، مهدی.م ، ali-p ، jassem ، Bahareh ، عیسی ، MAHNAZ ، رضا ، asaad h ، mojtaba53 ، حسنعلی ، yavar ، farid88 ، ramin1345
۴-۲۸-۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۲۲-۱۳۹۱ ۱۱:۵۷ صبح، توسط مهدی.م.)
ارسال: #8
با سلام
-----------------
چند وقت پیش در یکی از گروهها بخاطر انتخاب نماینده بین گروه باند بازی و رهجو کشی شد و درگیری بالا کشید تا جایی که مسئولین مکان در جریان درگیریها قرار گرفتند و حکم تخلیه مکان رو صادر کردند الان چند وقته اون گروه جلساتشون را جای بدی برگزار میکنه کار اون گروه باعث شده مسئولین اون سازمان از na خاطره بدی داشته باشند و دیگه هنوز که هنوزه اعتماد نکنن
 سپاس شده توسط ali-p ، Bahareh ، mahdi.a ، عیسی ، MAHNAZ ، رضا ، asaad h ، میثم.م ، mojtaba53 ، حسنعلی ، yavar ، farid88 ، ramin1345
۵-۲-۱۳۹۱, ۰۱:۵۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۲-۱۳۹۱ ۰۱:۵۹ عصر، توسط ali-p.)
ارسال: #9
با سلام
به نظرمن
وقتي اسم امنيت جلسه به ميون مياد فوري پليس امنيت توي ذهنم شكل ميگيره.وقتي كه ميگن بايد امنيت جلسه رو حفظ كني،فكر ميكنم پليس امنيت هستم و بقيه داستان.
توي محله ما يه جلسه مختلط برگزار ميشد كه بعضي از اقايون توي اين جلسات شيطنت ميكردند وجو جلسه رو به گفته بعضي از دوستان متشنج ميكردند.توي جلسه اداري پيشنهاد دادند كه جلسه از حالت مختلط خارج بشه و با بعضي كارها اين تصميم رو به راي گذاشتند و موفق هم شدند.
بعضي از دوستان ميگفتند كه فلاني بعد از جلسه سوار ماشينهاي مدل بالا ميشه،بعضي ميگفتند كه حال رهجوم بعد از جلسه با چيزهايي كه مي بينه بد ميشه،وچند تا دليل موجه و غيرموجه(به نظر من)بعضي از دوستان ميگفتند كه با وجود خانم ها نميتونند راحت مشاركت كنند(بد دهني رو با راحت صحبت كردن اشتباه گرفتن)بعضي ها ميگفتن :چند نفر ته جلسه كلوپ ميزنند و ما حالمون بد ميشه(مثل بچه هاي ته كلاس).بعضي ها نيز ميگفتند:بعد روحاني جلسه پايين اومده!!!!(كارشناس مسايل روحاني)
سو استفاده از نام امنيت جلسه،باعث شد كه توي محله ما نه جلسه مختلط باشه نه جلسه مختص بانوان.
اگر شرايط براي مشاركت سالم و مفيد توي جلسه حاكمه و نظم بعد از جلسه در محيط برقرار باشه،امنيت نسبي داريم،و يادمون باشه ما توي اجراي سنتها به سمت صد در صد حركت ميكنيم ولي شايد هرگز به اين ايده ال دست پيدا نكنيم.
 سپاس شده توسط مهدی.م ، Bahareh ، mahdi.a ، عیسی ، MAHNAZ ، رضا ، asef 83 ، asaad h ، میثم.م ، mojtaba53 ، حسنعلی ، yavar ، farid88 ، ramin1345
۷-۱۵-۱۳۹۱, ۱۲:۵۵ عصر
ارسال: #10
سلام وخسته نباشيد خدمت تالاريهاي عزيز
چندسال پيش تجربه 2دوره خدمت نماينده خدماتي رو در گروه خانگی ام داشتم ومتوجه شدم اگه تاحدتوان مشكلات جلسه داخل خودجلسه حل بشه وبه بيرون كشيده نشه بخش بزرگي ازامنيت جلسه حفظ ميشه ولي متأسفانه نماينده بعدي اين مسئله رو ناديده گرفت وهرمشكل كوچكي رو به موجر انتقال ميداد . اين حركت دوستمون باعث شده كه گروه مابيشتر زير زره بين بره تاجاييكه سرقت كولر همسايه رو به گروه مانسبت دادن_موفق باشين
 سپاس شده توسط ali-p ، MAHNAZ ، رضا ، asef 83 ، mojtaba53 ، حسنعلی ، yavar ، farid88 ، ramin1345
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان