نظرات ارائه شده در این سایت New Page 1

نظرات ارائه شده در این تالار ،نظر شخصی اعضاء بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد

ضمن تشکر از شما برای بازدید از سایت رسمی انجمن معتادان گمنام پیشنهاد می گردد هنگام ثبت نام در تالار گفتگو قسمت قوانین خصوصا (نام کاربری) را دقت نمائید.

New Page 1

این تالار صرفا برای گفتگو و تبادل تجربه بین اعضای انجمن معتادان گمنام راه‌اندازی شده

اگر شما از اعضای انجمن معتادان گمنام نیستید از توجه شما نسبت به این انجمن تشکر کرده تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه اصلی سایت انجمن معتادان گمنام و نشریات مکتوب ما مراجعه نمایید

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهبودی و جلسات مجازی
۳-۲۳-۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ صبح
ارسال: #1
بهبودی و جلسات مجازی
انجمن معتادان گمنام چت روم یا اتاق گفتگوی بهبودی ندارد.
اگرچه ایجاد چنین فضاهائی نشانه ی اشتیاق اعضای ما به توسعه ی پیام انجمن معتادان گمنام است اما هیچکدام ارتباطی با انجمن معتادان گمنام ندارد

آیا شرکت در جلسات مجازی (قدم/مشارکت،چت روم های بهبودی و ...)میتواند جای جلسات رسمی naرا بگیرد؟
آیا از این طریق ما قادریم بهبودی شخصی را دنبال کنیم؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط SamY ، رامین2 ، ایرج.م ، AHM ، اصغر.م ، مهدی.م ، Hoormazd ، نعمت ، محمدرضا.ر ، MAHNAZ ، javane ، حسین س ، asaad h ، rafi ، mahjoub ، mohsen2 ، rafii ، mahyar-ha ، javad. ، حـمـیـد ، samad ، حسن.ش ، علی101 ، amin-b ، mehdi.e ، ramin1345 ، radin_mi ، shahram62 ، amir111 ، صلاح ، ali.jp ، Shahrokh53 ، Mojtaba_Es ، حمزه ، nemat1351 ، farhad t ، hamid30 ، آناک ، totia ، gholam2014 ، mohamad56 ، ali572 ، habib a ، jalal ، ستاره-ع ، mohammadddd ، اسماعیل.ن ، eisa467 ، jahan ، H.gholizade ، شاهد ، sadgh3 ، MAJID.AF ، hosein1 ، امیر71358
۳-۲۳-۱۳۹۱, ۰۸:۱۲ صبح
ارسال: #2
RE: بهبودی و جلسات مجازی
به نظر من درجلسات مجازی عشق و نیرویی که توی جلسات رسمی na هست وجودنداره و نمیتونه به بهبودی شخصی من کمک بکنه.
فضایی که الان ما توش هستیم( این تالار) خیلی هوشمندانه طراحی شده و موضوعاتی توش وجود دارن که به برخورد ما با گروه و جلسمون کمک میکنه و باعث رشد گروه میشه(اگر اجرا کنیم)
اینها نظر شخصی من بود . ممنون
با سلام به دوستان خوبم
وقتی پیشنهاد ایجاد این بحث رو دادم قصدم مخالفت و یا به زیر سوال بردن بحثها و موضوعات این تالار نبود چون خودم شخصا تجربیات خوبی از همین تالار که مربوط به سایت رسمی na هست دارم کسب میکنم و همینطور دوستان خوبی که تا حالا ندیدمشون پیدا کردم.
ولی یه موضوعی که هست اینکه حتما دوستان تازه وارد هم به این سایت مراجعه میکنن و خواستم این موضوع رو بدونن که درسته جلسات مجازی خوبه و ممکنه به بعضی ها که امکان شرکت در جلسات naرو ندارن کمک میکنه ولی بهتره کسانی که میتونن به جلسه برن خودشون رو محدود به دنیایه مجازی نکنن . بازهم تاکید میکنم اینها نظر شخصیه منه و ممکنه درست نباشه. موفق باشید و پاک Heart
 سپاس شده توسط ali-p ، SamY ، رامین2 ، اصغر.م ، ایرج.م ، مهدی.م ، golpa ، Bahareh ، Hoormazd ، نعمت ، MAHNAZ ، javane ، ebi-k ، اسماعیل.ن ، fardin ، payman ، حسین س ، asaad h ، rafi ، mahjoub ، mojtaba53 ، mohsen2 ، rafii ، aliyas ، حجت.م.ن ، samad ، علی101 ، آناک ، ramin1345 ، radin_mi ، mokhtar.r ، علي91 ، حداد ، arash a ، Mojtaba_Es ، حمزه ، hamid30 ، keivan ، mortezam ، amirfb ، totia ، mohamad56 ، غضنفر ، jalal ، ستاره-ع ، mohammad reza ، eisa467 ، بهرام ، jahan ، H.gholizade ، امیر -ب ، احسان.ع ، hosein1 ، mohamad s ، sepanda4 ، meysam243 ، hosinnn
۳-۲۳-۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ صبح
ارسال: #3
با سلام
به نظر من،قرار نيست چيزي جاي چيزي رو بگيره.منه معتاد خلاء هاي زيادي رو توي وجودم احساس ميكنم،كه يكي از اين خلاء ها احساس همدردي و همزبانيه،و وقتي شرايط حضور در جلسات بهبودي رو ندارم، اين جلسات مجازي به من خيلي كمك ميكنه.
من هميشه فكر ميكردم كه عشق بلا عوض رو بايد رو در رو به دوستان بهبودي تقديم كنم،ولي از زماني كه با اين سايت اشنا شدم احساس تعلق عميقي به چند تا از دوستاني كه تجربه ميدن پيدا كردم .هر چند تا حالا هيچ كدام از اين دوستان رو از نزديك نديدم،ولي احساس ميكنم خيلي وقته كه با اونها اشنا هستم،و زمانيكه نوشته اونها رو ميخونم از ته دل براشون دعا ميكنم.
جلسات كاركرد قدم،سنت ،اداري،بهبودي،هر كدوم جاي خودشونو دارن و نميشه جاي يكي رو با ديگري عوض كرد.
با سلام
يه موضوعي چند وقته كه ذهنه منو درگير كرده.
امروز كه داشتم صفحه اصلي تالار رو نگاه ميكردم ديدم حدود نصفي از ارسالها توسط 8 نفر صورت گرفته و حدود 800تا850 نفر فقط نظاره گر بودند.
من هم كه تازه به انجمن امده بودم،خيلي برام سخت بود كه مشاركت كنم.كم كم به مشاركت دوستان گوش كردم تا اينكه رو ترسهام پا گذاشتم و مشاركت كردن رو شروع كردم.
اميدوارم يه روزي بتونم از تجربه اين 800 نفر استفاده كنم تا بهتر توي مسير بهبودي قرار بگيرم.
"ما فقط با در ميان گذاشتن انچه كه داريم مي توانيم انرا حفظ كنيم"
با سلام
به نظر من
از اونجاييكه اين تالار هنوز هيچ موضوعي در باره بهبودي رو مطرح نكرده،خيلي زوده كه بخواهيم جلسات مجازي رو نقد و بررسي كنيم.در حال حاضر فقط نظراتمون رو در باره سنتها ،مفاهيم و موضوعات اموزشي رو ارسال ميكنيم،راه طولاني رو پيشرو داريم و بايد اميدوار بود.شايد يه روز تمام موضوعات بهبودي مطرح بشه.
با سلام چند وقتي بود كه مشاركت دوست خوب بهبودي اصغر .م رو نمي ديدم و حالا خوشحال شدم.
به نظرمن
اين مشكل توي جلسات مختلط هم وجود داره،به همين دليل فكر نميكنم كه به جلسات مجازي منحصر بشه.چون تالار موضوعات بهبودي رو مطرح نميكنه به همين دليل راجع به اين موضوع حرف نميزنم.
فقط در كل ميخوام بگم اگه بار من كج باشه توي محل زندگي،محل كارم،حتي توي مهموني خانوادگي اين مشكل طلاق و روابط نادرست پيش مياد.
اين موضوع ممكن براي هر كسي پيش بياد فقط براي منه معتاد،اين مساله خيلي به چشم مياد مخصوصآ در زمان پاكي نمود بيشتري داره.
بطور كلي ما انجمني ها،بايد بيشتر مراقب خودمون وكارهايي كه ميكنيم باشيم،ولي در فضاي مجازي(البته در تالار گفتگو مراقبت توسط مسئولين سايت و خوده كاربران رعايت ميشه) اين احتياط رو بايد بيشتر رعايت كنيم.
با سلام
به نظر من
در جواب دوست خوب بهبوديم " ققنوس"اينطوري ميتونم بگم كه:من نظر شخصي خودم رو ميگم(پس هر كسي ميتونه نظر بده)فقط تنها چيزي كه هست نظرم رو بايد در محل خاص خودش بگم.يعني جواب جلسات مجازي رو نميشه توي سنتها جواب داد و اين رعايته نه محدوديت.در ضمن جلسات مجازي دور بودن مسير رو از بين ميبره،من اگه بخوام از يه دوست توي جنوب كشور يا شمال كشور تجربه اي بگيرم با جلسات مجازي به راحتي ميتونم اين كار رو انجام بدم بدون اينكه بخوام مسافرت برم ،باز هم در ضمن، اين جلسات مجازي قرار نيست جاي جلسه بهبودي رو بگيرند،فقط قراره جاي خودشون رو در NAنشون بده و كم كم جايگاه اصلي خودش رو تثبيت كنه.
اگه يه دوست تازه وارد بخواد تجربيات دوستان بهبودي با پاكي طويل المدت رو بدونه و در يه شهر كوچيك باشه،حتمآبايد به شهرهاي بزرگ مهاجرت كنه،ولي با گسترده شدن جلسات مجازي ميتونه از اين تجربيات استفاده كنه.درسته كه حالا تجربيات زيادي توي سايت موجود نيست ولي اميدوارم با حضور و مشاركتهاي خوب دوستان و تلاش همه كاربران اين نقيصه برطرف بشه.
با سلام
به نظر من
اين جلسات مجازي چندتا خوبي براي من داشته كه به اونها اشاره ميكنم.
1-وقتي با اين سايت اشنا شدم و تجربيات ديگران رو ميخوندم،خيلي كم متوجه ميشدم،ديدم دانش خيلي كمي دارم و درصدد بر اومدم تا بوسيله دوستان از دانش انجمن بيشتر بهره بگيرم.من از شب عيد ميخواستم مفاهيم رو شروع كنم،كه چند ماه تاخير افتاد و اگه با تالار گفتگو اشنا نشده بودم شايد چند سال اين تصميم به تاخير مي افتاد.
(ميگن ادمهاي بزرگ دنبال حكمت هستند،ادمهاي متوسط دنبال دانش هستند،ادمهاي كوچيك فكر ميكنند دانش و حكمت همه چيز رو ميدونند.من هم دارم ادم متوسط ميشم.)
2-با اين كاري كه عزيزان(ادمين ها) در تالار گفتگو انجام دادند و ارسالها رو دسته بندي كردند،من ميتونم بفهمم كه قبلآ چه چيزهايي نوشتم و خودم رو با امروزم مقايسه كنم و ببينم چه تجربيات جديدي بدست اوردم.اينجا مثل يه بايگانيه كه من هيچ زحمتي نميكشم به غير از ارسال مطلب،و بقيه زحمات به گردن كساييه كه من فقط اونها رو به اسم ادمين مي شناسم.(چه گمنامي جالبي)
 سپاس شده توسط mahraz ، SamY ، admin5 ، رامین2 ، اصغر.م ، ایرج.م ، golpa ، رضا ، na asi ، babak1 ، مهدی.م ، Bahareh ، Hoormazd ، ali am ، ali-d ، ali reza ، محمدرضا.ر ، MAHNAZ ، javane ، ebi-k ، میلاد من ، حسین س ، خیاو ، asef 83 ، asaad h ، rafi ، mahjoub ، mojtaba53 ، mohsen2 ، rafii ، حـمـیـد ، علی101 ، اسماعیل.ن ، ramin1345 ، امیر.ط ، حداد ، حمزه ، nemat1351 ، رضا 54 ، mortezam ، habib a ، amirfb ، تکین ، jalal ، mohammad reza ، eisa467 ، jahan ، بهزاد48 ، امیر -ب ، sadgh3 ، hosein1 ، داریوش ت ، sepanda4 ، ابراهیم1389
۳-۲۳-۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ صبح
ارسال: #4
شاید اشخاصی که مستقیما با انجمن در ارتباط هستن نتونن درک کنند که فضای مجازی معطوف به امنیت چه کمکی به افراد بی بهره از امکانات جلسات می تونه داشته باشه. اما با برنامه راهبردی و فعال.
 سپاس شده توسط admin5 ، ali-p ، رامین2 ، اصغر.م ، ایرج.م ، SamY ، na asi ، مهدی.م ، Bahareh ، ali-d ، javane ، payman ، mahdi53 ، حسین س ، asef 83 ، rafi ، asaad h ، mahjoub ، mohsen2 ، rafii ، حـمـیـد ، علی101 ، آناک ، amir92 ، ramin1345 ، Shahrokh53 ، حمزه ، nemat1351 ، YOOSEF.D ، mohammad reza ، امیر -ب ، sadgh3 ، hosein1 ، totia
۳-۲۳-۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۶-۲۵-۱۳۹۱ ۱۰:۲۱ صبح، توسط ناظر2.)
ارسال: #5
با سلام
تجربه شخصي من اين است فضاي مجازي به من كمك مي كند تا از تجربه اعضاي ديگر در نقاط ديگر استفاده نمايم .
 سپاس شده توسط admin5 ، ali-p ، رامین2 ، اصغر.م ، golpa ، ایرج.م ، SamY ، babak1 ، مهدی.م ، Bahareh ، ali-d ، MAHNAZ ، javane ، payman ، mahdi53 ، حسین س ، rafi ، asaad h ، mahjoub ، mojtaba53 ، mohsen2 ، rafii ، مصطفی ج ، حـمـیـد ، علی101 ، ramin1345 ، mohamad@ ، jalal ، mohammad reza ، mohammad m ، بهزاد48 ، امیر -ب ، sadgh3 ، hosein1 ، totia ، sepanda4 ، mehdi jk
۳-۲۴-۱۳۹۱, ۰۴:۰۱ عصر
ارسال: #6
سلام فضای مجازی می تونه کمکی برا من در مسیر بهبودی باشه چون میتونم تجربه های جدیدی بدست بیاورم اما حضور تو جلسات در اولویت اوله .
 سپاس شده توسط رامین2 ، ایرج.م ، ali-p ، golpa ، SamY ، babak1 ، مهدی.م ، Bahareh ، ali-d ، javane ، mahdi53 ، حسین س ، rafi ، asaad h ، mahjoub ، mojtaba53 ، mohsen2 ، rafii ، مصطفی ج ، علی101 ، ramin1345 ، امیر.ط ، حمزه ، ali572 ، jalal ، mohammad reza ، H.gholizade ، امیر -ب ، sadgh3 ، MAJID.AF ، hosein1 ، Vida ، sepanda4
۳-۲۴-۱۳۹۱, ۰۴:۱۹ عصر
ارسال: #7
باسلام :

ایتکه فضای مجازی بتونه جای دیگر ابزارهای بهبودی را بگیرد بعید می دانم ولی این فضا هم ابزاری برای بهبودیه ؛ چندین سال پیش ما برای گرفتن آگاهی در خصوص قدم ها و سنت ها مجبور بودیم که مسافت صد کیلومتری را طی کنیم ولی حالا با توجه به زحمات شما عزیزان ما براحتی وقتی که در منزل نشسته ایم از تجربه همدردانمان در سرتاسر دنیا بهرمند شویم به امید پیشرفت هر چه بیشتر انجمن معتادان گمنام در کشور عزیزمان ایران .Shy
 سپاس شده توسط admin5 ، اصغر.م ، رضا ، ایرج.م ، ali-p ، golpa ، SamY ، na asi ، babak1 ، مهدی.م ، Bahareh ، ali-d ، javane ، mahdi53 ، حسین س ، rafi ، asaad h ، mahjoub ، mojtaba53 ، mohsen2 ، rafii ، ارمان ، علی101 ، مهدي الف ، ramin1345 ، حداد ، حمزه ، آناک ، mohammad reza ، jahan ، بهزاد48 ، امیر -ب ، sadgh3 ، hosein1 ، solmaz.s ، sepanda4 ، شاهد
۳-۲۴-۱۳۹۱, ۰۷:۳۷ عصر
ارسال: #8
با سلام من خودم از کسانی هستم که در جلسات مجازی چت روم شرکت میکنم.
به خاطر نوع کارم صبحها باید حتما در محل کارم حاضر باشم ، نمیتوانم در جلسات حضوری صبح شرکت کنم.
ولی چیزی که به دوستانم در چت روم میگویم اینست که این جلسات مجازی دستاویزی برای شرکت نکردن در جلسات حضوری نشود. چرا که یک تازه وارد قبل از حرفها و تجربه من ، به آغوش گرم من نیاز دارد.
خدمت کردن ، یک حقیقت لازم برای بهبودی فردی من استکه با حضور در جلسات حضوری به آن میرسم.
با عرض معذرت به خاطر جواب دادن دوباره به این سوال. امیدوارم از ادمین اخطار دریافت نکنم.
چون موضوع خیلی مهم و حساس است من تجربه جدید خودم از فضای جلسات مجازی را عنوان میکنم.
پیشنهاد من به دوستان این استکه حتما حتما برای شرکت در جلسات مجازی (منظور سایت و وبلاگ نیست) با راهنمای خود مشورت نمایند.
چرا که به خاطر نوع فضا خیلی راحت آدم را از مسیر بهبودی منحرف میکند.
در چت رومی که من شرکت میکنم دوستیهایی و روابطی دیدم که به فروپاشی زندگی و طلاق منجر شده.
خواهشم اینست که مراقب خودتون در فضای مجازی باشید. چرا که فاصله بین لغزش و بهبودی به باریکی یک تار مو میباشد.
 سپاس شده توسط admin5 ، رضا ، ali-p ، golpa ، رامین2 ، SamY ، ایرج.م ، na asi ، babak1 ، مهدی.م ، عباس.ت ، Bahareh ، Hoormazd ، mahdi.a ، محمد .خ ، ali-d ، javane ، mahdi53 ، حسین س ، rafi ، asaad h ، mahjoub ، mojtaba53 ، mohsen2 ، rafii ، علی101 ، amir92 ، ramin1345 ، امید-ع ، حداد ، Mojtaba_Es ، حمزه ، farhad t ، mohamad56 ، mohammad reza ، ramin3 ، امیر -ب ، شاهد ، sadgh3 ، MAJID.AF ، hosein1 ، amin.t.k ، majid-j
۳-۲۵-۱۳۹۱, ۱۲:۵۴ صبح
ارسال: #9
باسلام ایرج ام معتاد .فضای مجازی عالی است واسه تبادل تجربه از تمام اعضای عضو .ولی هیچ چیز نمیتونه جای جلسات بهبودی را بگیره.عشقی که خوش امدگو میده. در بغل گرفتن یک تازه وارد .شنیدن صدای یک همدرد .دیدن چهره اعضا جدید و قدیم که هر کدام یک پیام دارد.حمایت سبد جلسه .خدمت کردن در گرو خانگی .رد و بدل شماره تلفن . و ان گپ بعد جلسه راهنما ورهجو
 سپاس شده توسط اصغر.م ، admin5 ، رضا ، ali-p ، golpa ، رامین2 ، SamY ، مهدی.م ، Bahareh ، moojtaba ، mahdi.a ، ali-d ، MAHNAZ ، javane ، payman ، mahdi53 ، حسین س ، خیاو ، rafi ، asaad h ، mahjoub ، mojtaba53 ، mohsen2 ، rafii ، حـمـیـد ، علی101 ، ramin1345 ، حمزه ، mohamad56 ، mohammad reza ، mostafa051 ، روح اله.ک62 ، بهزاد48 ، امیر -ب ، sadgh3 ، hosein1 ، mohamad s ، mehdi jk
۳-۲۵-۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۲۵-۱۳۹۱ ۱۱:۲۶ صبح، توسط admin5.)
ارسال: #10
درود بر همۀ شما
چقدر خدارو شکر میکنم و خوشحالم بخاطر آشناییم با N A وامروز شکر میکنم برای وجود فضای گرم و صمیمی تالار ، و از خدمتگزاران تالار تشکر میکنم بخاطر تلاش برای حفظ این فضا و تلاش برای ایجاد موضوعات جدید که تو تالار مثل اومدن یه تازه وارد به جلسه میمونه ، دوست من علی پ دقیقاً احساس شما رو نسبت به تالار ، اعضاء و موضوعاتش میفهمم برای منم همینطوره مطالب رو که مطالعه میکنم مثل اینه که سالهاست میشناسمتون ، وعمیقاً احساستون میکنم در کل اینو بگم که برای من قرار نیست چیزی جای چیز دیگه ای رو بگیره تو جلسات بهبودی تجربه برای پاک ماندن و تداوم بهبودی را از اعضاء میگیرم و از تالار گفتگو تجربه های جالبی برای شرکت و حضور در جلسه و نحوۀ بهتر خدمت کردن را....
صمیمانه دوستتون دارم
 سپاس شده توسط admin5 ، رضا ، ali-p ، رامین2 ، admin3 ، ایرج.م ، اصغر.م ، نوری.ق ، سعید.ح ، خیاو ، asaad h ، rafi ، mahjoub ، mojtaba53 ، mohsen2 ، rafii ، حـمـیـد ، حسن.ش ، علی101 ، میثم.م ، amir92 ، ramin1345 ، حداد ، حمزه ، farhad t ، mohamad56 ، غضنفر ، تکین ، mohammad reza ، mostafa051 ، hassan.55 ، sadgh3 ، hosein1
ارسال پاسخ 

پرش به تالار:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان