نظرات ارائه شده در این سایت New Page 1

نظرات ارائه شده در این تالار ،نظر شخصی اعضاء بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد

New Page 1

این تالار صرفا برای گفتگو و تبادل تجربه بین اعضای انجمن معتادان گمنام راه‌اندازی شده

اگر شما از اعضای انجمن معتادان گمنام نیستید از توجه شما نسبت به این انجمن تشکر کرده تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه اصلی سایت انجمن معتادان گمنام و نشریات مکتوب ما مراجعه نمایید

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشارکت
۱۱-۲۰-۱۳۹۰, ۱۱:۱۸ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۱۳-۱۳۹۱ ۰۸:۳۶ عصر، توسط admin3.)
ارسال: #1
مشارکت
3ـ چه چیزهایی در جلسات قابل مشارکت هستند و چه چیزهایی قابل مشارکت نیستند؟
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط اصغر.م ، akbar ، mahjoub ، خشایار ، ramtin.m ، ali-p ، SamY ، Bahareh ، مهدی.م ، Hoormazd ، محمدرضا 11 ، كاوه ، ﻧﺎﺻﺮ ، ramin1345 ، sadgh3 ، Mojtaba_Es ، بهرام.الف
۱۱-۲۱-۱۳۹۰, ۱۲:۲۳ صبح
ارسال: #2
RE: مشارکت
مشارکت باید حاوی پیام آزادی و امید باشد و تمرکز ما بر روی بهبودی باشد.
در مشارکت نظر حرفه‌ای نمی‌دهیم و به نام و گفته و نوشته کسی اشاره نمی‌کنیم.
در مشارکت از کلمات نامناسب و رکیک در قالب احساس مشارکت نمی‌کنیم.
در مشارکت نصیحت و ارشاد نمی‌کنیم و ایجاد همبستگی می‌کنیم.
در مشارکت هدف اصلی انجمن را دنبال می‌کنیم و NA را همانطور که هست معرفی کرده و در مورد آن غلو نمی‌کنیم. در مشارکت از کلمات ساده استفاده کرده و فضای احترام متقابل را ایجاد می‌کنیم.
مشارکت باید در قالب 12 قدم و 12 سنت و به دور از غرض ورزی باشد. ما در مشارکت چیزی را رد یا تأیید نمی‌کنیم و در مورد مسائل سیاسی و خارجی نظر نمی‌دهیم.
مشارکت ما باید در خدمت اتحاد و همبستگی گروه و در کل NA باشد در جلسات NA ما فقط راجع به تجربیات زندگی خود مشارکت می‌کنیم.
ما راجع به چگونگی برخوردمان با تمام جنبه‌های اعتیادمان صحبت می‌کنیم. نه فقط نشانه‌ها و علائم و مشخص آن مصرف غیرقابل کنترلمان.
ایمان، قدرت و امید ما از افرادی نشأت می‌گیرد که بهبودی خود را به مشارکت می‌گذراند.
مشارکت باید تجربه شخصی ما از بهبودی‌مان باشد.
ما سپاسگزاری خود را نسبت به برنامه از طریق مشارکت و در میان گذاشتن راه NA ب دیگران ابراز می‌کنیم.
عشق تنها در صورتی رشد می‌کند که با دیگران به مشارکت گذاشته شود.
مشارکت یعنی در اختیار گذاشتن صادقانه تجربه خود.
مشارکت ما در مورد ماجراها و عالم نشعگی‌های عجیب و غریب زمان مصرف حاوی هیچ پیامی نیست.
مشارکت ما می‌تواند به انتقال پیام بسیار کمک کند و یا به طور عجیبی به آن لطمه بزند.
ما از تشابهات خود در مشارکت جهت نزدیکی بیشتر به دیگران استفاده می‌کنیم.
ایمان، قدرت و امیدها از افرادی نشأت می‌گیرد که بهبودی خود را به مشارکت می‌گذارند.
ما سعی می‌کنیم از شرح جزئیات مصرف کردنمان خودداری کنیم همانطور که در پمفلت (برنامه معتادان گمنام چیست) اشاره شده است.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط عباس.ت ، اصغر.م ، admin3 ، ramtin.m ، مسعود.د ، خشایار ، اصغر ، پارسا.1 ، iman_k ، شهروز ، ali-p ، morteza m ، ahmad.m.esf ، SamY ، مهدی.م ، محمدرضا 11 ، میلاد من ، Bahareh ، كاوه ، mojtaba53 ، رحیم ، shahin-12 ، amir92 ، ramin1345 ، fatemeh20 ، shahram62 ، Mohsen M ، مهدي الف ، mokhtar.r ، عيسى.ق ، sadgh3 ، Hussein.F ، حداد ، Mojtaba_Es ، حسن-د
۱۱-۲۱-۱۳۹۰, ۰۸:۰۵ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۲۳-۱۳۹۰ ۱۱:۴۷ صبح، توسط اصغر.م.)
ارسال: #3
در خیلی از جلسات وقت مشارکت به همه نمیرسد اگر هم برسد کم است. بهتر است با اجازه از دوست خوبم سوال اینطور مطرح بشود.
اگر به عنوان گرداننده یک جلسه انتخاب شدیم چگونه مشارکت کنیم تا پیام ازادی و امید انجمن و بهبودی خود را منتقل کنیم/
لطفا به این سوال منهم پاسخ بدهید
مشارکت کردن باید باعث حال خوبی برای من بشود و دست از نصیحت و ارشاد دیگران بردارم. با ادب صحبت کنم تا خدای نکرده بی ادبی مرا به حساب انجمن نگذارند. مشارکت درباره خودم باشد نه دوستانم. مختصر و مفید مشارکت کنم. مشارکت اگر صادقانه و بی ریا و بدون ماسک زدن باشد نه تنها حال خودم بلکه حال دوستم را هم خوب میکند. یادم باشد سد راه رشد معنوی من نقصهای من است نه مشکلات مالی و خانوادگی. یادم باشد مشارکت کنم نه سخنرانی.
مشارکت کنم نه قضاوت. مشارکت کنم نه انتقاد و توهین. خیلی ساده و بدون پیچیدگی صحبت کنم. مشارکت کنم در راستای همدردی و درک و سپاسگزاری نه برای به رخ کشیدن دانش خود. انشااله
با مشارکت میتوانم درد و رنج خود را با همدردانم در میان بگذارم و به درد و رنج انها گوش دهم. با مشارکت به ارامش دست پیدا میکنم چرا که میفهمم من تنها نیستم و افرادی هستند که مرا درک میکنند و قوت قلبی که از دیگران گرفته ام را به افراد دیگر انتقال میدهم. در مشارکت احساسات خود را باید بیان کرد بدون اینکه از انتقاد دیگران واهمه داشت.
مشارکت یعنی خود را صادقانه ورق زدن.مشارکت یعنی با ادب درد خود را گفتن.مشارکت یعنی انجمن را باور کردن.مشارکت یعنی گفتن و رها کردن.مشارکت یعنی ارامش پیدا کردن.مشارکت یعنی من و تو ما شدن.
مشارکت یعنی غرور را زیر پا گذاشتن .مشارکت یعنی از تجربه خود گفتن، نه نمایش دانش دادن.
مشارکت یعنی برای دل خود بگویم نه برای تایید دیگران.
در جلسات باز بیشتر از جلسات بسته باید مراقب حرفهایمان باشیم،چرا که گفتار و رفتار و کردار ما را به حساب انجمن مینویسند.
در جلسات بسته هم باید مراقب بود تا با مشارکت خود باعث ناامیدی تازه وارد و فرار او نشویم.
دوست عزیز یادت باشد و یادم باشد با مشارکت حالمان خوب شود ولی نه به قیمت دل شکستن و خراب کردن حال یک همدرد.
 سپاس شده توسط admin3 ، akbar ، محمد .خ ، ramtin.m ، اصغر ، پارسا.1 ، ali-p ، morteza m ، رامین2 ، SamY ، مهدی.م ، محمدرضا 11 ، siyamak ، رامین ، asef 83 ، میلاد 1 ، كاوه ، mojtaba53 ، امید-ع ، ﻧﺎﺻﺮ ، ramin1345 ، fatemeh20 ، farid88 ، سهراب7 ، Mohsen M ، mokhtar.r ، عيسى.ق ، sadgh3 ، abozar ، Hussein.F ، حداد ، Mojtaba_Es ، حسن-د
۱۱-۲۱-۱۳۹۰, ۰۸:۴۰ صبح
ارسال: #4
منظور از این سوال در مورد مباحث خارجی انجمن میباشد و مربوط به تمام مشارکت کنندگان میشود نه فقط گرداننده جلسه. همانطور که سنت دهم می گوید هر چیزی که مرا به مواد مخدر نزدیک میکند یا مانعی بر سر راه رشد معنوی و روحانی من است میتواند در جلسه به مشارکت گذاشته شود. اما به نظر من بهتر است قبل از هر مشارکتی ريالمشورتی هم صورت بگیرد. ما نباید فراموش کنیم که مشارکت در جلسه ، مشارکت در یک مکان عمومی می باشد . امکان اینکه از مشارکت ما سوء تعبییر شود زیاد است. نکته ای که لازم است قبل از مشارکتم روشن کنم این است که اینها تجربیات شخصی بنده بوده و نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نیست. مباحث کاری ، خانوادگی ، مالی و... بهتر است در جلسه به مشارکت گذاشته نشود و تمرکز جلسه بر بهتر رساندن پیام بهبودی و چگونگی استفاده از اصول روحاتنی در زندگی باشد.
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط akbar ، اصغر.م ، عباس.ت ، محمد .خ ، مسعود.د ، خشایار ، ramtin.m ، jassem ، پارسا.1 ، ali-p ، SamY ، مهدی.م ، محمدرضا 11 ، mojtaba53 ، كاوه ، رحیم ، امید-ع ، ramin1345 ، fatemeh20 ، mokhtar.r ، عيسى.ق ، sadgh3 ، Hussein.F ، حسن-د
۱۱-۲۳-۱۳۹۰, ۱۱:۲۴ صبح
ارسال: #5
با سلام
تجربه شخصي من در مورد مشاركت اين است با توجه به اينكه بناي انجمن كمك يك معتاد به معتاد ديگر ميباشد و تنها را ه كمك خواستن در مشاركت است تا بعد از جلسه اعضاء بتوانند به يك عضو خصوصا" تاز ه وادرد كمك تجربه خود در اختيار بگذارند پس مشاركت يك اصل مهم مي باشد ليكن براي اعضاء قديمي نحوه مشاركت مي تواند به صورتي باشد كه خلاف سنتها نباشد كه در آن پيام واميد باشد .
 سپاس شده توسط اصغر.م ، akbar ، admin3 ، پارسا.1 ، iman_k ، ali-p ، SamY ، golpa ، مهدی.م ، محمدرضا 11 ، Bahareh ، كاوه ، mojtaba53 ، رحیم ، ﻧﺎﺻﺮ ، ramin1345 ، fatemeh20 ، sadgh3 ، Mojtaba_Es
۱۱-۲۳-۱۳۹۰, ۱۲:۱۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۲۳-۱۳۹۰ ۱۲:۲۸ عصر، توسط علی.م.م.)
ارسال: #6
سلامHeart
تجربه شخصی من از یک مشارکت موثر در جلسات بهبودی

دعا کردن در راه نیت خـــیر
کمک گرفتن از خداوند مهربان که به من آرامش و شهامت لازم را می دهد.
سادگی کلام ، ظاهری مناسب
بهتر است که با زبان عامیانه صحبت کنم و با ظاهری مناسب در جلسه حضور یابم.
ایجاد حس همسانی و همدلی
برای اینکه تاثیر بهتری داشته باشد باید اول این حس همسانی وهمدلی رابوجود اورم
در نظر گرفتن وجه مشترک بیـــماری اعتــیاد
همه ما با فرهنگ ، نژاد ، جنسیت های متفاوت وجه مشترکی در رابطه با بیماری اعتیاد داریم هنگام مشارکت باید بدون قضاوت وجوه مشترک بیماری را در نظر بگیرم
استفاده از روشهای شخصی بر اساس اصول انجمن
ما شخصیتها و روشهای شخصی متفاوتی در برقراری ارتباط داریم که بر اساس اصول انجمن می توانیم از آنها استفاده کنــیم
تجربه شخصی ، کارکرد قدمها و رجوع به منابع نشریات
درصحبتهایم تجربه شخصی خودم را در بکار گیری اصول برنامه در میان میگذارم وسعی میکنم از منابعNA( نشریات) سخن بگوییم.

امیــد ، یاد آوری تعـــهد
در صحبتها یم سعی میکنیم یادارور تعهد م نسبت به خودم، انجمن واجتماع شوم

Heart
خب سعی میکنم این رفتاروداشته باشمExclamation
در رابطه با مسائل اعتقادی ، مذهبی ، سیاسی ، اجتماعی صحبت نکنمAngel
از نظراتی که از منابع دیگر شنیده ام ، سخن نگویم Cool
تجربه شخصی دیگــران را در میان نگذارم Dodgy
بدون فکر و نسنجید ه سخن نگویم Wink
عیب جویی نکنمAngry
از کلمات رکیک و نامناسب در قالب احساسات استفاده نکنمTongue
نصیحت و ارشاد که اصلا نکنم Sleepy
غلو نکنم تضمین ندهم Rolleyes

Angel
این روزها تو جلسمون مشارکت ها خیلی خوب وصادقانه است ولی اکثرا بخاطر بیماری اعتیاد نیمه خالی لیوان رو میبینیم ودر موردش مشارکت میکنند
ولی من سعی میکنم در کنار نیمه خالی لیوانم راجب نیمه پر هم که کم دیده میشود مشارکت کنم
واین لطف خداوند مهربان است که دید امروزی من اینگونه ست وکمک شما
پس سپازگذارم از خداوند مهربان وشما دوستان خوبمHeart
 سپاس شده توسط akbar ، اصغر.م ، admin3 ، مسعود.د ، خشایار ، اصغر ، پارسا.1 ، iman_k ، ali-p ، رامین ، morteza m ، SamY ، مهدی.م ، Bahareh ، كاوه ، mojtaba53 ، shahin-12 ، amir92 ، ramin1345 ، fatemeh20 ، mokhtar.r ، عيسى.ق ، meysam83 ، sadgh3 ، Hussein.F ، Mojtaba_Es ، حمید رضا
۱۱-۲۳-۱۳۹۰, ۰۴:۰۰ عصر
ارسال: #7
با سلام در مورد مشاركت زياد تجربه ندارم وليكن بعد 5 سال هنوز ترس از مشاركت ايجادمشكل در زندگي و محيط اطراف مي كند لطفاً راهنمايي كنيد چه راهكارهايي در رابطه با اين نقص وجود دارد
 سپاس شده توسط محمد .خ ، admin2 ، اصغر.م ، akbar ، admin3 ، خشایار ، اصغر ، ali-p ، SamY ، حـمـیـد ، ramin1345 ، meysam83 ، sadgh3
۱۱-۲۴-۱۳۹۰, ۱۲:۴۱ صبح
ارسال: #8
در قدمهای معتادان گمنام درباره موضوعاتی همچون اعتقادات و انگیزه‌ها(صراحتا قدم 2و4) صحبت شده و خصوصا اعتقادات پوسیده گذشته به چالش کشیده شده است.
 سپاس شده توسط admin3 ، akbar ، اصغر.م ، ali-p ، SamY ، arameshan ، essa ، ﻧﺎﺻﺮ ، ramin1345 ، sadgh3 ، Mojtaba_Es
۱۱-۲۷-۱۳۹۰, ۰۶:۱۸ عصر
ارسال: #9
1- دور شدن از موضوعاتي كه احساسات ديگران را برانگيخته مي كند .
2- دوري از موضوعاتي كه خارج از هدف اصلي ماست .
3- مطرح كردن اصول NA به صورتي كه با اديان ، مذاهب ، فِرَق و مَرامها در تضاد نباشد.
4- پرداختن به اينكه نشريات NA به چه شكل است و آدرس ما كجاست.
5- پرداختن به اين موضوع كه من چگونه با همدردانم ارتباط برقرار مي كنم و چگونه اظهار همدردي با يكديگر مي كنيم.
 سپاس شده توسط akbar ، admin3 ، اصغر.م ، ali-p ، morteza m ، SamY ، arameshan ، essa ، Bahareh ، كاوه ، ﻧﺎﺻﺮ ، ramin1345 ، sadgh3 ، Mojtaba_Es
۱۱-۲۹-۱۳۹۰, ۰۲:۵۲ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۲۹-۱۳۹۰ ۰۲:۵۴ عصر، توسط jassem.)
ارسال: #10
تازه وارد بودم(تقریبا یک ماه)دوستم که با هم مصرف میکردیم کنجکاو شد که من چرا دیگه برا مصرف به مکان نمیرم من هر روز یه بهونه اوردم (چون تو محل کار رییسم بود وبیرون دوست هم بازی)خلاصه اینقدر گیر داد تا راهنمام گفت بگو کجا میری اگر دوست داشت اونم میاد منم گفتم اینقدر خوشحال شد و مشتاق که ببینه جایی که من تونستم پاک شم کجاست؟ چون اواخر مصرف شدیدا مصرفم بالا بود اون همیشه برا خودش شانس ترک مواد قاییل بود ولی برا من میگفت تو محال بتونی یروز باهم رفتیم جلسه از شانس دوستم یکی از اعضای قدیمی چنان مشارکتی کرد(از فحش ناموس تا انداختن مواد تو خونیه کسی) که دوستم وست جلسه بلند شدو رفت . فرداش میگفت من بکشم راحتترم تا بیام اونجا. قرض از گفتن این حرفها اینکه دوستان خوب مشارکت بد شاید باعث مرگ یه همدرد بشه پس امید بدیم نه یاس دوستون دارام
سلام شناخت احساسات و اسم بردن اونا تو مشارکت خیلی مهمه و مهمتر اینکه چرا این احساس رو دارم؟دلیلش چی هست؟( حالم خوبه یا حالم بده )خیلی حرف کلی و گنگی هست مثال امروز ترس دارم چون ایمانم به خدا کم شده و باعث شده تو روابطبم (محل کار خانواده خیابون ....)با مشگل روبرو شم و این موضوع باعث شده حال خوبی نداشته باشم. مشارکت باید حاوی پیام باشه و به دوستای دیگه کمک کنه باید صادقانه باشه و البته همراه با ادب تو گفتار تازه وارد همه چی رو میبینه و میشنوه پس باید از اول راه درست مشارکت کردنرو با عمل کردمون نشونش بدیم . منتجروبم اینکه هر وقت احساسم رو و حالم رو صادقانه مشارکت کردم واقعا خودم احساس سبکی و نشاط کردم . مرسی
من سعی میکنم همیشه یادم باشه که مثل تمامی انسانهای دیگه ( منحصر به فرد هستم ) و قرار نیست مثل دیگران باشم.
با شناسایی احساسات و افکارم و جدا کردن اینها از هم سعی میکنم مشارکتی بر پایه احترام و حفظ فضای امن جلسه انجام بدم و نگران قضاوتهای دیگران نباشم و هر حال و احساسی که دارم رو به همراه دلیلش( اگر گمنامی نداشته باشه) بیان کنم و سعی میکنم تو مشارکتم پیام امید هم باشه چون در طی این سالها زیباترین و بهترین پیامهارو از مشارکت صادقانه دوستانم گرفتم نه از دانش و حرفهای قولومبه سولومبه Wink به همین خاطر صداقت در گفتار رو فراموش نمیکنم. Heart
 سپاس شده توسط akbar ، admin3 ، خشایار ، اصغر.م ، محمود.ب ، iman_k ، ali-p ، رامین2 ، essa ، Bahareh ، reza1614 ، كاوه ، mojtaba53 ، ﻧﺎﺻﺮ ، hosin ، ramin1345 ، fatemeh20 ، Mohsen M ، sadgh3 ، Mojtaba_Es
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان