نظرات ارائه شده در این سایت New Page 1

نظرات ارائه شده در این تالار ،نظر شخصی اعضاء بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد

New Page 1

این تالار صرفا برای گفتگو و تبادل تجربه بین اعضای انجمن معتادان گمنام راه‌اندازی شده

اگر شما از اعضای انجمن معتادان گمنام نیستید از توجه شما نسبت به این انجمن تشکر کرده تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه اصلی سایت انجمن معتادان گمنام و نشریات مکتوب ما مراجعه نمایید

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امیتازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشارکت
۱۱-۲۰-۱۳۹۱, ۰۸:۳۸ عصر
ارسال: #61
Heart RE: مشارکت
باسلام خدمت همه همدردان
مجتبی هستم معتاد

همانطور که در سنت سوم و قلب سنتها و اهداف مشترک تمام گروهها پایبندی اعضاء به این هدف که پاک شدن یک معتاد از مواد مخدر میباشد لازم است بدانیم که تنها لازمه عضویت تمایل به قطع مصرف است نه قطع مصرف باید انجام شود تا یک معتاد عضو انجمن شود حال شاید دوست مصرف کننده ای که قطع مصرف نکرده در پی یک جرقه در انجمن تصمیم به قطع مصرف میکند اگر ما اجازه صحبت به این دوست را ندهیم یعنی منافع مشترک را درنظر نگرفته ایم و امکان دارد او را به قعر اعتیاد یعنی زندان و تیمارستان یا مرگ بکشانیم ......Heart
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط asaad h ، ali-p ، مهدی.م ، sadgh3 ، حـمـیـد ، ramin1345
۱۱-۳۰-۱۳۹۱, ۰۲:۲۴ صبح
ارسال: #62
RE: مشارکت
باسلام.اول هرنوع مشارکتی میتوان انجام دادولی اول بایدازفیلتر راهنمارد شود یعنی قبلش بایدباراهنما صحبت کردتادرست یاغلط بودنش را بفهمیم. دوماگرچیزی گفتیم یاازمشکلی حرف زدیم بعدبگویم به کدام اصول انجمن رارعایت نکردیم.

مشارکت یعنی:صداقت داشتن باخود

مشارکت یعنی:سوپاپ دفع فشارSmile
 سپاس شده توسط مهدی.م ، ali-p ، asaad h ، totia ، sadgh3 ، حـمـیـد ، ramin1345
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۰۲:۲۵ صبح
ارسال: #63
با سلام = درست است سنت سوم حق عضویت را شفاف بیان کرده است . مشارکت آیتم مخصوصی دارد که منشی وگرداننده جلسه طبق فرمت هفتگی به آن جهت می دهند . جلسه سطل اشغال نیست که هرچه دل تنگ بخوای بگی . مگر با توجه به سنت 3 یک عضو میتواند آواز بخواند ؟ جلسه یک جلسه بهبودی است باید مشارکتها در راستای امید - نیرو -تجربه باشد . به نظر من میشود به کسی که مواد مصرف کرده وقت بدهیم مشارکت کنه .شاید حامل پیامی موثری باشد . اما گرداننده توجه داشته باشد اگر این عضو و یا حتی اعضای دیگر خارج از سنتها و حامل پیام غلط باشند ومشارکت کردند سریعا" مشارکت آنها را قطع کند و تذکر لازمه را بدهد گرداننده این حق را دارد . برای همین موارد است که میگویند از اعضای با تجربه در گردانندگی استفاده شود ویا در کارگاههای مربوط به گردانندگی جلسات شرکت کرده باشند . با سپاس از همه دوستان ( شاد وخرم باشید )
باسلام = اسعد هستم یک معتاد = با سپاس از دیدگاه و تجربه دوستم ali p درکارگاهی که شرکت کرده بودم این موضوع به چالش کشیده شد که فهم جمعی این بود که گرداننده می تواند برای جلوگیری از تشنج و احتمال مشکلاتی مشارکتی را قطع کند وحتی با کمک منشی خاتمه جلسه را اعلام کند ودیگر اینکه در کتاب راهنمای خدمات محلی صفحه 106 پارگراف 3 آمده است =در حین برگزاری جلسه .فقط یک موضوع در دستور کار قرار میگیردو اجازه بحث درباره دیگر مسائل داده نمی شود . همین را میتوان در جلسه بهبودی بسط دهیم . ودر همین صفحه پارگراف 2 آنجا که نوشته اعلامیه آداب و رسوم = بعضی جلسات بر طبق قوانین اقتباس شده از قواعد برقراری نظم رابرتس اداره میگردند . که لازم می بینم بروم قوانین رابرتس را مطالعه کنم . ( اگه نظر دیگری دارید بحث را ادامه دهید خوشحال خواهم شد . باتشکر از شما
 سپاس شده توسط nader s ، ali-p ، مهدی.م ، میلاد 1 ، sadgh3 ، میثم.م ، ramin1345
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۰:۰۹ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۹-۱۳۹۱ ۰۵:۲۵ عصر، توسط ناظر2.)
ارسال: #64
از اونجاییکه طبق قوانین تالار گفتگو ،در بخش سنتها فقط نمی شه دیدگاهها رو نقد و بررسی کرد و اونها رو به چالش کشوند ،پیش خودم فکر کردم نظرم رو راجع به برداشت دوست خوبم اسعد بنویسم.
گرداننده توی پم فلت خودش می خونه که:به هیچ عنوان صحبت یکدیگر راقطع نمی کنیم و ....با توجه به اینکه گرداننده این قسمت رو برای همه می خونه(حتی خودش)در نتیجه گرداننده هم نمی تونه حرف کسی رو قطع کنه و به نظر من:گرداننده فقط می تونه با تجربه و درایتی که داره جلسه رو بعد از مشارکتهای نا سالم به سمت مشارکتهای سالم هدایت کنه ،و اگر یک چنین تجربه ای رو نداشت ،منشی می تونه با انتخاب یک سخنران و یا انتخاب یک موضوع برای جلسه ترتیبی اتخاذ کنه تا جلسه به روال قبلی برگرده.(اگه نظرم رو به چالش بکشید و بحث کنید سپاس گزار خواهم بود)

با سلام مجدد
دوست خوبم اسعد از اینکه اسم شما رو اشتباه نوشتم معذرت می خوام
به نظر من
این بخش از کتاب راهنمای خدمات محلی رو که شما به اون اشاره کردید در باره جلسات اداریه ،و باز هم به نظر من ،بین جلسات اداری و جلسات بهبودی یه فرق مهم و اشکار وجود داره ،توی جلسه بهبودی فقط یک بار می تونی مشارکت کنی(بین 3 تا 5 دقیقه)ولی توی جلسات اداری بنا به نوع موضوع و افراد مشارکت کننده بارها می تونی اجازه بگیری و مشارکت کنی ،قواعد رابرتس برای جلسات اداری می تونه کارایی زیادی داشته باشه ،ولی بهر حال اگر برای جلسات بهبودی هم موضوع خاصی مطرح بشه ،گرداننده نمی تونه به اجبار از اعضا بخواد که فقط در مورد موضوع مشارکت کنند ،چون یه تازه وارد که هنوز با اصول و دانش برنامه اشنا نیست دچار حال بدی می شه ،و این کار عملآ باعث می شه که تازه واردها رو از جلسه دور کنیم.
ولی در مورد خاتمه دادن به جلسه هم ،به نظر من از اونجاییکه گرداننده دارای رای وجدان گروه نیست،ایشون نمی تونه جلسه رو ببنده ،فقط می تونه به منشی بگه که جلسه از دست اون خارج شده و توان اداره جلسه رو نداره ،منشی می تونه یه گرداننده دیگه رو از داخل گروه دعوت کنه تا وقت مقرر جلسه(1.5ساعت)تموم بشه، یا اینکه به جلسه بهبودی خاتمه بده.(از اشاره های خوبی که به کتاب راهنمای خدمات محلی و قوائد رابرتس داشتی ممنونم)(اگه بقیه دوستان هم در این مورد تجربه یا نظری دارند خوشحال می شم که توی بحث شرکت کنند)
 سپاس شده توسط asaad h ، مهدی.م ، nader s ، sadgh3 ، میثم.م ، ramin1345
۱۲-۸-۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ عصر
ارسال: #65
باسلام
من به عنوان یک عضو NAمسول هستم که هرچیزی را درجلسه مشارکت نکنم.فقط درمورد موضوعاتی که مربوط به بیماری اعتیاد و بهبودی میشود مشارکت کنم.
 سپاس شده توسط asaad h ، مهدی.م ، ali-p ، nader s ، rafii ، sadgh3 ، میثم.م ، samad s ، asad h ، mahdl.a ، ramin1345
۲-۶-۱۳۹۲, ۱۲:۴۳ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۴-۲۱-۱۳۹۲ ۱۱:۴۰ صبح، توسط sadgh3.)
ارسال: #66
مشارکت باید در راستای بیماری اعتیاد و روند بهبودی باشد و از مسائل خارجی صحبت نشود و گمنامی رعایت شود و حامل پیام امید و تجربه بهبودی باشد.
 سپاس شده توسط مهدی.م ، ali-p ، میثم.م ، samad s ، asad h ، mahdl.a ، ramin1345
۲-۱۴-۱۳۹۲, ۰۱:۵۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۷-۲۲-۱۳۹۲ ۰۲:۴۵ عصر، توسط میثم.م.)
ارسال: #67
چه چیزهایی در جلسات قابل مشارکت هستند و چه چیزهایی قابل مشارکت نیستند؟
با سلام
من به عنوان یک عضوء مشارکت های که انجام میدهم باید صادقانه و در چهارچوب قدم ها و سنت ها باشد و مشارکتی باشد که خسارتی به فرد و گروه وارد نکند. مشارکت باید حامل تجربه ، توانایی ، نیرو و امید باشد.
مشارکت های که من به عنوان یک عضوء نباید در مورد آنها صحبت کنم و به آنها اشاره کنم: مسائل سیاسی ، مذهبی ، روانشناسی ، اجتماعی میباشد و همچنین در مشارکت نظر حرفه‌ای ندهم و به نام و گفته و نوشته کسی اشاره نکنم و درباره NGO های دیگر و استفاده از نشریات آنها مشارکت نکنم.
 سپاس شده توسط ali-p ، مهدی.م ، golpa ، asaad h ، sadgh3 ، رحیم ، حسن.ش ، سهراب. ، ی HASSAN ، نوری.ق ، عباس.f ، samad s ، asad h ، mahdl.a ، ramin1345
۳-۲۸-۱۳۹۲, ۰۱:۲۴ عصر
ارسال: #68
باسلام
انجمن معتادان گمنام برنامه ایی ازقبل تعیین شده نیست وفرمول خاصی برای اجرای ان نداریم که همین امر موجب رساندن پیام ازادی میشود پس مامشارکت صحیح وغلط نداریم.
دربعضی از جلسات دیدم اعضا به دلیل همین حرفها از گفتن احساس واقعی خوداجتناب میکنند.
مشارکت باید اگاهی داشته باشه .تلخ یاشیرین.....خوب یابد..فقط حامل اگاهی باشه به نظر من معتاد خیلی عالیه..
 سپاس شده توسط مهدی.م ، sadgh3 ، ali-p ، jassem ، میثم.م ، عباس.f ، asad h ، mahdl.a ، ramin1345
۴-۲۱-۱۳۹۲, ۰۹:۵۲ صبح
ارسال: #69
باسلام وخدا قوت : مشارکت در سنت دهم به دوبخش مباحث خارجی و صحبت کردن در گروه تفکیک شده.برای اکثر ما که NA هیچ عقیده ای درمورد مسائل خارجی نداره جا افتاده امـا برای افراد عادی جامعه نامفهومه. پس باید هرجا صحبتی از NA میکنیم صـریـحاٌ اعلام کنیم این عقیده رسمی NA نیست وفقط یک نظر شخصیه.حتی مسائلی که در رابطه با اعتیاده.واعلام کنیم مادرباره هیچ موضوعی به غیر از برنامه NA عقیده موافق یامخالفی نداریم. هشدار سنت دهم به هر عضو قبل ازصحبت کردن در مجامع عمومی؛اَن را سنجیده و در باره اش فکرکنیم. و حتماٌ با اعضای با تجربه مشورت کنیم تا صحبتهایمان سـوء تـعـبیـر نـشود ./
صحبت کردن در یک جلسه به عنوان یک عضو بهبودی راجع به مسائلی که درزندگی با اَنها روبرو میشویم ممکنه خارج از موضوع باشه؛ امـا اثر ان در حیطه بهبودیست؛هر جیزی که زندگی یک معتاد را تحت تاٌثیـر قرار بده قابل مطـرح کردن ومشارکت در جلسه میباشد.ما برای پـاک ماندن و رشـد روحـانی اگر با مشکلی روبرو شدیم؛این مشکل نا مربـوط نیست وقابل مشارکته بــه شـرط اینکه بـحـث بـر انـگـیـز نباشــه . و سعی در رساندن پـیـام و امـیـد بـه دیگـران باشـد .///
 سپاس شده توسط حسن.ش ، مهدی.م ، ali-p ، رامین ، ramin1345
۶-۱۳-۱۳۹۲, ۰۴:۳۸ عصر
ارسال: #70
قطعا مشارکت باید حامل پیام باشد پیام عشق و امید و رهایی ،به نظر من مشارکت میبایست ساده وسلیس و عامه فهم باشد درست مثل ادبیات انجمن معتادان گمنام که میتوان سادگی ان را در نشریات دید و اذعان کرد....البته این ساده گویی را نباید با گفتگوی معتاد گونه و احیانا چاله میدانی یکی دانست!!زمانی بزرگترین افتخار من این بود که خودم هستم و هر چه میخواهم میگویم اما امروز به این میبالم که در حال تغییرم و مشارکتم هم نسبت به سابق تغییر کرده و من رعایت دوستان همدردم را هم میکنم.....
 سپاس شده توسط حـمـیـد ، ali-p ، ramin1345
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان