نظرات ارائه شده در این سایت New Page 1

نظرات ارائه شده در این تالار ،نظر شخصی اعضاء بوده و بدیهی است نظر رسمی انجمن معتادان گمنام نمی باشد

New Page 1

این تالار صرفا برای گفتگو و تبادل تجربه بین اعضای انجمن معتادان گمنام راه‌اندازی شده

اگر شما از اعضای انجمن معتادان گمنام نیستید از توجه شما نسبت به این انجمن تشکر کرده تقاضامندیم برای آشنایی بیشتر با ما به صفحه اصلی سایت انجمن معتادان گمنام و نشریات مکتوب ما مراجعه نمایید

موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امیتازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اتحاد سنت دهم
۱۱-۲۰-۱۳۹۰, ۱۱:۱۷ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۲۰-۱۳۹۰ ۱۱:۱۸ عصر، توسط admin3.)
ارسال: #1
اتحاد سنت دهم
*) همانطور که میدانید در سنت اول از اتحاد و وحدت سخن گفته شد، منظور از اتحاد در سنت دهم چیست و به نظر شما چرا این اصل روحانی در این سنت آمده است؟
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط اصغر.م ، اسماعیل.ن ، ali-p ، تاج ، میثم.م ، asaad h ، farid88
۱۱-۲۲-۱۳۹۰, ۱۱:۳۲ عصر
ارسال: #2
RE: اتحاد سنت دهم
اتحاد و وحدت سنت یک بین اعضا با یکدیگره که با استفاده از این اصل روحانی naحفظ میشه و همه اعضا به خاطر بهبودی شخصی خودشون اختلافات را کنار میگذارن ولی در سنت ده موضوع ارتباط با خارج از na و مسایل خارجیه که باز هم اصل اتحاد باعث میشه همه اعضا با مسایلی که باعث لطمه به انجمن و بهبودی خودشون میشه موضع یکسانی داشته باشن هیچ ابراز عقیده ای نکنن
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط اصغر.م ، admin3 ، خشایار ، محمود.ب ، اسماعیل.ن ، myahya ، ali-p ، golpa ، Bahareh ، mahdi53 ، حسن.ش ، تاج ، میثم.م ، asaad h ، yavar ، farid88
۱۱-۲۳-۱۳۹۰, ۱۲:۵۳ صبح
ارسال: #3
با سلام
وحدت در سنت دهم وقتی در اعمال ما خودش رو نشون میده که ما به عنوان اعضای انجمن با تمام تنوع عقیده وتفاوتهای اندیشه متوجه میشیم که فقط و فقط باید به naتوجه کنیم و وارد هیچ گونه بحث خارجی نشویم.تا وقتی که این تمرکز و توجه رو داشته باشیم مکان امن بهبودیمون حفظ میشه ولی اگه وارد این مباحث بشیم این وحدت از بین میره و معتادان زیادی از بین میروند.امیدوارم این اتفاق هیچ وقت برای هیچ گروهی نیفته. ممنون
 سپاس شده توسط اصغر.م ، admin3 ، خشایار ، محمود.ب ، اسماعیل.ن ، myahya ، ali-p ، رامین2 ، Bahareh ، mahdi53 ، تاج ، asaad h ، امید-ع ، yavar ، farid88
۱۱-۲۳-۱۳۹۰, ۰۷:۰۰ صبح
ارسال: #4
اتحاد در سنت اول از منافع مشترک ما نشات میگیرد و برای پیشرفت فردی اعضا لازم است.
ولی اتحاد در سنت دهم برای جلوگیری از هرج و مرج و جلوگیری از هم پاشیده شدن گروه میباشد.
اگر قرار بود در مورد مسائل خارجی نظر بدهیم با این تنوع سلیقه ها و نظرات چه بلبشویی میشد.
 سپاس شده توسط محمد .خ ، admin3 ، خشایار ، محمود.ب ، اسماعیل.ن ، myahya ، ali-p ، رامین2 ، Bahareh ، mahdi.a ، mahdi53 ، تاج ، asaad h ، امید-ع ، yavar ، farid88
۱۱-۲۶-۱۳۹۰, ۰۷:۲۷ عصر
ارسال: #5
در سنت دهم همه اعضاء متحد میشوند که درمورد مسایل خارجی اظهار نظری نداشته باشند تا از هدف اصلی یعنی رساندن پیام به معتاد درعذاب منحرف نگردند.
 سپاس شده توسط admin3 ، اصغر.م ، محمود.ب ، شهروز ، اسماعیل.ن ، myahya ، ali-p ، رامین ، ali_m ، Bahareh ، mahdi53 ، حـمـیـد ، تاج ، yavar ، farid88
۱۱-۲۷-۱۳۹۰, ۰۶:۱۶ عصر
ارسال: #6
*اتحاد : با تمام گوناگوني عقايد كه دربين اعضايمان وجود داردما مسئول رساندن پياممان به معتاداني هستسم كه هنوز در عذابند . ما مسئول ايجاد جَو ومحيطي روحاني براي بازيابي هستيم كه در آن معتادان بتوانند با آزادي كامل با يكديگر مشاركت كنند . اگر بخواهيم در انجام اين وظيفه موفّق باشيم بايد تا سر حَدّ امكان از مسائل عمومي كه باعث انحراف خاطرمان و تحليل انرژيمان مي شوند جداً دوري كنيم .رعايت اين مسائل باعث مي شود به عنوان فرد احترام از دست رفته ام را باز يابم و به عنوان گروه هم باعث احترام و بقاي انجمن معتادان گمنام مي گردد.
در تمامي اُمورات اجتماعي چه به عنوان يك سخنران چه به عنوان يك عضو NA به كسب هُويّت براي خودم نمي چسبم كه از آن طريق ارزش و آبرويي بخرم .
بر چيزي اصرار نمي ورزم و تنها مواظب يك چيز هستم بي طرفي و بي نظري در تمام اُمورات و سئوالات . حرف سنّت دهم اين است كه عقايد شخصي خود را به جاي نظرات NA و برنامه به كساني كه از برنامه اطّلاع ندارند تحميل نكنيم . نكتۀ بسيار مهمّ اين برنامه عملي بودن آن است نه نظري و عقيده اي بودن آن .حفظ بي طرفي و بي نظري در تمامي اُمورات ، عملكرد ما ، تواضع و فروتني ، مفهوم دعاي آرامش همۀ اينها مفهوم روحاني سنّت دهم است.
 سپاس شده توسط اصغر.م ، admin3 ، خشایار ، محمود.ب ، اسماعیل.ن ، myahya ، ali-p ، شهروز ، Bahareh ، mahdi53 ، حـمـیـد ، تاج ، asaad h ، امید-ع ، yavar ، farid88
۱۲-۱۹-۱۳۹۰, ۱۲:۲۷ صبح
ارسال: #7
در سنت دهم صحبت از مشارکت و بیان آن در جلسه میشود که هر چیزی که زندگی یک معتاد را تحت تاثیر قرار دهد میتواند مورد مشارکت کردن قرار گیرد البته اول باید چند سئوال از خودمان بپرسیم : من تجربه خودم را به مشارکت میگزارم یا به توضیح وتفسیر یک عقیده میپردازم ؟ . به عنوان یک فرد هنوز در مشکل زندگی میکنم ویا بدنبال راه حل هستم ؟. من از طرف خودم صحبت میکنم ویا بعنوان نماینده na صحبت میکنم؟ و مسئله مهم اینکه آیا حرفهای من باعث خواهد شد گروه متحد تر شود ویا هر کدام به سویی کشیده شوند ؟

در سنت دهم اتحاد به ما میگوید که ما همگی متحد میشویم که در مورد مسائل خارجی اظهار نظر نکنیم پس هیچ عضوی نبایستی این اتحاد را بشکند .
 سپاس شده توسط ali-p ، ali_m ، رامین2 ، Bahareh ، mahdi53 ، حسن.ش ، تاج ، asaad h ، امید-ع ، yavar ، farid88
۱۲-۱۹-۱۳۹۰, ۱۰:۵۰ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰-۳۰-۱۳۹۱ ۱۰:۵۰ عصر، توسط myahya.)
ارسال: #8
مهم ترين اصلي كه گروهها و انجمن ما در سنت دهم به كار مي گيرند اصل وحدت است با وجود گوناگوني عقايد در ميان اعضاي ما انجمن معتادان گمنام هميشه به دليل عدم ابراز عقيده در مورد مسائلي به جز برنامه خود وحدتش را حفظ كرده است به عنوان يك انجمن به توافق رسيده ايم فقط در رابطه با مسائلي كه ما را دور يكديگر جمع كرده است يعني اصول بهبودي ابراز نظر كنيم واز ابراز مسائلي كه موجب تفرقه ما مي شوند خود داري كنيم ( چگونگي عملكرد سنت دهم ص 197 )
پس اتحاد در سنت دهم و دیگر سنت ها با اصول روحانی کاربرد دارد و این امر در سنت دهم با به کارگیری موارد زیر رشد می کند.
دخالت نکردن در مورد مباحث و مشکلات روز دنیا
ابراز عقیده نکردن در اجتماع ،مکان هایی که مردم نمی توانند بین حرف ما و NAتفاوت قائل شوند
دوری کردن از اظهار مسا ئل و عقاید خارجی
توضیح شفاف به مخاطبین ما،که مطالب تجربه خودمان است نه موضوغ NA
پر هیز از جر و بحث در موارد بخصوص (پا کی مطلق)
تبادل تجربه در مورد اصول بازیابی و صحبت ساده در مورد برنامه NA
ادعا نکردن در مورد اینکه ما تنها جواب اعتیاد را می دانیم
 سپاس شده توسط ali-p ، رامین ، رامین2 ، Bahareh ، mahdi.a ، mahdi53 ، تاج ، asaad h ، yavar ، farid88
۱۲-۲۱-۱۳۹۰, ۱۱:۱۵ عصر
ارسال: #9
این سنت حافظ اساس معنوی برنامه ماست به این ترتیب که باعث از خود گذشتگی وفاداری واتحاد شده ایجاد جاذبه میکند و به حفظ گمنامی انجمن در جامعه کمک میکند......Rolleyes
 سپاس شده توسط ali-p ، Bahareh ، golpa ، mahdi53 ، حسن.ش ، تاج ، میثم.م ، asaad h ، yavar ، farid88
۱۲-۲۱-۱۳۹۰, ۱۱:۲۰ عصر
ارسال: #10
سلام باتوجه به تنوع عقیده ها ونظرات وتوجه به سنت 3وسنت1 میبایشست برای اجرای سنت5 این موضوع مدنظرتک تک ماباشد تا باعث ایجادتفاوت وازهم گسیختگی ما از هم نشود.باسپاس بخاطرطرح این موردHeart
 سپاس شده توسط admin3 ، رامین2 ، ali-p ، mahdi.a ، Bahareh ، mahdi53 ، iraj48 ، asaad h ، majid ، تاج ، ناظر2 ، maryam2 ، yavar ، farid88
موضوع بسته شده است 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان