تالار گفتگوی انجمن معتادان گمنام ایران

نسخه کامل: تاثیر اصول روحانی در مفهوم دوازدهم
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2
مفهوم دوازدهم در مورد این که چگونه سپاسگزاری –فروتنی – ارتباطات و از خودگذشتگی به ساختار خدماتی ما کمک می‌کند تا «خدماتی باقی بماند. و حکومتی نباشد» در مورد این موارد بحث کنید.
مفهوم دوازدهم در مورد این که چگونه سپاسگزاری –فروتنی – ارتباطات و از خودگذشتگی به ساختار خدماتی ما کمک می‌کند تا «خدماتی باقی بماند. و حکومتی نباشد» در مورد این موارد بحث کنید.
با سلام = با تشکر از admin 3 که موضوع تازه ای را به بحث و کفتگو گذاشتند و سپاس از تجربه همه دوستان ..... در ساختار خدماتی میگوید ما هیئت هایی خدماتی وکمیته هایی متشکل از تمام گروهها بوجود آوردیم ....نمیگوید ما چند نفر و اسمی از کسی نمی برد ...... گمنامی وفروتنی را در خدمت به تمرین در می آورد ...... خدمت در انجمن به صورت ایثار وعشق بلا عوض و بدون هیچ چشم داشتی است ومعنی آن سپاسگزاری عضو از خداوند و انجمن است ...... یکی از اصول انجمن کلمه ((ما )) است .با هم بودن وکمک به هم دیگر ( مگر تا به امروز من به کمک کی پاک هستم ) ..... برنامه یک برنامه جمعی است پس لازم است همیشه با هم در ارتباط باشیم چه در خدمت باشد چه درمسیر بهبودی ...... ارتباطات در خدمت کمک میکند همیشه تازه وبه روز باشیم و راه دیگر تمرین فروتنی است ..... واما از خود گذشتگی تمرین پذیرش . مسئولیت پذیری . و جرخش و انتقاد پذیری را به همراه دارد و من را از خود محوری وخود سالاری به دور نگه می دارد . واصل چرخش در خدمت به من نشان می دهد . هر وقت این موارد را بتوانم به اجرا در آورم در راستای خدمت هستم و از نوع خدمت حکومتی دوری می جوییم ...... چنانکه در کتاب راهنمای خدماتی صفحه 21 - سطر پنجم پارگراف 2 آمده است { که کیفیت خدمت را دقیقا" مثل کیفیت بهبودی می توان در فضای احترام متقابل - حمایت متقابل و اعتماد متقابل ارتقا داد. با یک دیگر بهبود می یابیم وبا هم دیگر خدمت می کنیم . این قلب روحانی برنامه ما وبنیاد و اساس انجمن ما است . ساختاری که بر این اساس پایه گذاری شود می تواند فقط خدماتی باشد و هرگز حکومتی نخواهد بود } ..... با سپاس فراوان . شاد وخرم باشید ........
باسلام
------------------
در راستای حفظ ماهیت روحانی معتادان گمنام ،ساختار ما همیشه خد ماتی است و هر گز نباید حکومتی باشد (مفهوم دوازدهم)
در مفهوم دوازدهم بر روی این نکته تاکید میکند که اگر ما اصول روحانی نهفته در قدمها و سنتها را در خدمات انجمن معتادان گمنام به اجرا در آوریم هرگز به سمت حکومتی شدن خدمات نخواهیم رفت و ساختار انجمن همیشه بصورت خدماتی باقی میماند .با توجه به اجرا در آوردن تک تک اصول مثل اصل از خود گذشتگی و داددن فرصت اشتباه به دیگران و اینکه همیشه خود واقعی ام را در خدمت بپذیرم و هیچ خدمتی را بالاتر یا پایین تر از خدمت دیگر ندانم میتوانم فروتنی و از خود گذشتگی را به اجرا در آورم و با در تماس بودن دائم با نیروی برتر خود و راهنما و کمک خواستن از دیگر اعضای ساختار حین تصمیم گیری میتوانم سپاسگذاری و ارتباط خود را به اجرا در آورم
با سلام خدمت دوستای خوبم اولین باره که میخوام تجربم رو توتالاربا دیگردوستان هم دردم درمیون بزارم امیدوارم بدردتون بخوره وبرای خودم هم یاد آوری بشه.
چندوقتی بودتوخدمتی که داشتم احساس خوبی نداشتم،همه تلاشم رومیکردم تا خدمت موءثروبدون حاشیه ای رو ارائه بدم .اما وقتی توساختارحظورپیدا میکردم کسی بابت خدمتم تشکر نمیکردبرعکس کوچکترین اشتباهم به قدری ازنظر نماینده ها بزرگ میشد که ازخدمتی که پذیرفتم پشیمون بودم.
بلاخره تصمیم گرفتم مشکلم رو با راهنمام درمیون بزارم .ازمن پرسید چرا خدمت گرفتی؟گفتم چون حالمو خوب میکنه .به زندگی وبهبودیم جهت وبرنامه میده مسولیت پذیری رو تمرین میکنم و...
نگاهی بهم کردوگفت پس مفهوم 12رو متوجه نشدی ؟؟؟!!
((هدف ازخدمت کردن باید برای به نمایش گذاشتن اصل سپاسگذاری باشه))خدمت فرصتیه واسه اجرای قدم 12وسنت12
وقتی نگاهت به خدمت این مدلی باشه دیگه ناملایمات توخدمت آزارت نمیده .رقابت روتوخدمات از بین میبره وازخودگذشتگی رو تو1فضای خدماتی جاری میکنه.
درموردارتباطات هم نگاه صحیح به خدمت از ایجاد باندوباندبازی درخدمات جلوگیری میکنه.ازطرفی ارتباطات باسایرخدمتگذاران وبین سطوح مختلف مانع از خودمحوری خدمتگذاران و حکومتی شدن ساختار میگردد.وفروتنی مهمترین ابزارجهت ایجادحفظ وتوسعه ارتباطات دریک فضای خدماتی است.ممنون از @admin3بابت موضوع خیلی صحبت داشتم ولی کوتاهش میکنم .سپاسگذارHeart
سلام عزیزان
خدمت ، هم ابزار بزرگ آموزشی در زندگیم بوده و هست و هم روشی برای شکر گذاری و جبران خسارت.
چه آنروز که برای داشتن تعهد خدمتی بین خلوت کردن با نقصم و رفتن به جلسه ساختار خدمتم مرا از نقص دور نگه داشت!! حتی برای یک بار یا چند ساعت!! و چه مجموعه افزودن پذیرش و انتقاد پذیری و پاسخگوئی و افزودن فروتنی که هدیه خدمت به خدمت گزار میباشد.
برای من در شرایطی که تغریبا توانائی استفاده از راهنما شدن و رهجو داشتن را نداشتم خدمت ابزاری مفید در راه بهبودی بود و هست. به نظر شما چطور است؟؟؟
آیا درست است از برخی از ابزارهای برنامه کمتر از برخی دیگر استفاده کرد؟
در ضمن من بارها نماینده گروه و رابط از شورا به شورا و خزانه دار و ثبت آدرسها و منشی و ... خدمت داشتم و تا کنون با توجه به شرایط کارم خدماتی که با بیرونی ها در تماس باشم مثل اطلاع رسانی و زندانها و... را نداشتم و تو کارگاه ها خدمت کردم. لطفا نظرتون را راجع به اعمال و روش ... من لطف کنید متشکر میشم. کوچیکترین انسان.HeartHeart
برداشت مفهوم 12 :
هر موقع من میگویم ودیگران در حال انجام خدمتند = حکومت
هرموقع دیگران می گویند ومن در حال انجام
خدمتم =خدماتی
(۱۲-۱۵-۱۳۹۱ ۰۶:۳۹ عصر)mousa a نوشته شده توسط: [ -> ]سلام عزیزان
خدمت ، هم ابزار بزرگ آموزشی در زندگیم بوده و هست و هم روشی برای شکر گذاری و جبران خسارت.
چه آنروز که برای داشتن تعهد خدمتی بین خلوت کردن با نقصم و رفتن به جلسه ساختار خدمتم مرا از نقص دور نگه داشت!! حتی برای یک بار یا چند ساعت!! و چه مجموعه افزودن پذیرش و انتقاد پذیری و پاسخگوئی و افزودن فروتنی که هدیه خدمت به خدمت گزار میباشد.
برای من در شرایطی که تغریبا توانائی استفاده از راهنما شدن و رهجو داشتن را نداشتم خدمت ابزاری مفید در راه بهبودی بود و هست. به نظر شما چطور است؟؟؟
آیا درست است از برخی از ابزارهای برنامه کمتر از برخی دیگر استفاده کرد؟
در ضمن من بارها نماینده گروه و رابط از شورا به شورا و خزانه دار و ثبت آدرسها و منشی و ... خدمت داشتم و تا کنون با توجه به شرایط کارم خدماتی که با بیرونی ها در تماس باشم مثل اطلاع رسانی و زندانها و... را نداشتم و تو کارگاه ها خدمت کردم. لطفا نظرتون را راجع به اعمال و روش ... من لطف کنید متشکر میشم. کوچیکترین انسان.HeartHeart
با سلام
(از اونجاییکه دوست خوبم ادمین6 نقل قول من توی قسمت مشارکت سنت دهم رو به ارسال دوستم اسعد انتقال داد،فکر می کنم که استفاده از کلید نقل قول این بار برام مشکل ساز نشه)
دوست خوبم موسی
برای من این شکلی بوده که هر وقت خواستم خدمت توی NA رو ریز و درشت کنم و یا اون رو الک کنم و به خاطر بعضی مشکلات فقط بعضی از خدمات رو انتخاب کنم نتیجه خوبی نگرفتم.(وای به حال اینکه بخوام اصول رو ریز و درشت کنم)
خدمت کردن توی NA تواناییهام رو به من نشون داد،و همینطور اشکالاتم رو .
موقع خدمت توی انجمن هیچ وقت جریمه یا تنبیه نمی شیم،فقط گاهی وقتا به خدمتگزارن تیر اندازی می شه که اون هم باعث می شه استانه صبر و تحملم بالا بره.
من شخصآ توی مسایل مالی دچار مشکل هستم ،و خیلی تنبلی می کنم(این رو توی خدمت متوجه شدم)در حال حاضر سومین دوره است که توی یکی از گروهها خزانه دار هستم و روی این مشکلم تمرین می کنم و دوستان بهبودی خیلی خوب به من تجربه می دهند.(NA تنها جاییه که به من فرصت اشتباه میده تا راه چگونه زندگی کردن رو یاد بگیرم و دوستانم بدون منت تجربه میدن)
توی پم فلت فقط برای امروز می خوانیم که:فقط برای امروز برنامه ای خواهم داشت و سعی می کنم انرا به بهترین شکل ممکن انجام دهم.
من همیشه برای انجام کارهای جدید ترس داشتم.ولی قسمت آخرپم فلت میگه:مادامی که این راه دنبال کنم از هیچ چیز واهمه ای نخواهم داشت.
پیشنهاد می کنم برای یکبار هم که شده خدمات جدید رو تجربه کن!!!(البته با برنامه ریزی و مشورت با راهنمات)

mehrdad m

[/color] سلام دوستان همدردم
تمرین اصول روحانی دوازده قدم باعث تغییر عمیق در افکار،احساسات و اعمال من (بیداری روحانی) میشه .وقتی من با این اصول صفات بایسته ایثار،فداکاری و گمنامی را فراگرفته باشم در عمل نیز اجراییش میکنم حال بعنوان یک خدمتگزار شروع به خدمت میکنم این صفات باعث میشود از خودپرستی ،رفتار آمرانه پرهیز کنم درنتیجه همه انرژیم صرف خدمت ءنهم از نوع عاشقانه خواهد شددیگر من بودن بی معنا شده و گرایش به وحدت و ما شدن در من پدیدار میشود مفهوم دوازدهم بمن کمک میکند تا بتوانم اینگونه باشم. دیگر بدنبال اثبات خود، تحمیل عقایدم و تاییدطلبی نروم .بخاطر داشته باشم تنها نتوانستم پاک بمانم و گروه نیز تنها نمیتواند خدمات موثر و فراگیر ارائه دهد. مفهوم دوازدهم من را تشویق میکند به تأمل در مورد آنچیزی که در قدم دوازده بمن داده
( ...قدرشناسی که ما از "هدیه بهبودی' پیدا میکنیم نیروی زیربنایی تمام فعالیت هایمان و تار و پود انگیزه تأثیر ما در زندگی خودمان و اطرافیان مان میباشد).

سلام.
زمانی که من به عنوان یک عضو با خدمت صادقانه سپاسگزاری خودرا از جایی که به من لطف بی شمارکرده انجام میدهم بصورت عملی وبدون غرور اصل روحانی "سپاسگزاری" را انجام داده ام.
.....
قطعا من یک عضوم نه کمترنه بیشتر حالا درهرمرتبه خدمتی که میخواهم باشم.(قراره من عضوی خدماتی باشم نه حکومتی) اینگونه هم خودم فرصت اشتباه دارم وهم دیگران...این یعنی "فروتنی"
.....
اصل روحانی ا"رتباطات" سالم باعث ایجاد روح گرفتن تجربه,مشورت وقدرت پرسیدن میشود.همانگونه که من از دیگران آموختم ومی آموزم دیگران نیز به تجارب من نیازدارند..این باعث میشود که با سعه صدرعقائد ونظرات دیگران را بشنوم که باعث رشد وتبلور رشد دانشی خود وانجمن خواهد شد...
.....
مفهوم 12 اشاره دارد به ساختارخدمتی نه حکومتی وبراین تاکید دارد..یعنی اینکه من میبایستی بدون درنظر گرفتن خواسته هایم"(از خودگذشتگی)" همیشه درصدداین باشم که فرصت خدمت را به دیگران بدهم.HeartHeart
با سلام
سپاسگذارى به خاطر فرصت خدمتى که از طرف گروه به من واگذار شده و کمک به تدأوم بهبودى شخصى من میکند ، در رابطه با فروتنى یعنى از من گذشتن و ما شدن و اینکه شخصى عقل کل نیست و استفاده از تجربه دیگران مهم است و به تنهایى نمیتوان خدمت کرد. براى ایجاد ارتباط موثر نیاز به فضاى گفت و شنود سالم دارد همراه با رعایت اصل روحانى صداقت ، شفافیت ، صمیمیت و احترام متقابل که این ارتباط شکل بگیرد. از خود گذشتگى یعنى وقت داشتن ، وقت گذاشتن و از علایق شخصى گذشتن و به فکر منافع شخصى نبودن ، فرصت خدمت به دیگران دادن و همچنین فرصت اشتباه به دیگران دادن.
صفحه‌ها: 1 2
لینک مرجع