تالار گفتگوی انجمن معتادان گمنام ایران

نسخه کامل: عضویت در معتادان گمنام (NA)
شما در حال مشاهده نسخه متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحه‌ها: 1 2 3

saeed

عضویت در معتادان گمنام چیزی نیست که هر وقت هر معتادی از در وارد شد و یا هر تازه‌واردی تصمیم به قطع مصرف گرفت به طور اتوماتیک ، اتفاق بیافتد. عضویت در انجمن ما تصمیمی است که فقط به خود فرد مربوط است. هر معتادی که تمایل به قطع مصرف داشته‌باشد، می‌تواند به عضویت NA درآید. ما معتاد هستیم و مشکل‌مان اعتیاد است.
کتاب پایه---سنت سوم
تصمیم گیری، اقدام و عمل را به دنبال دارد.
کتاب پایه---قدم سوم

برای عضویت در NA چه کارهایی لازم است؟
روزی که من وارد na شدم کسی روی من قضاوت نکرد و هیچ چیز از من نخواست ابتدا یک خوش امد گو من را در اغوش گرفت و من را به داخل دعوت کرد ان روز را هرگز از یاد نمیبرم.
من با تمایل خودم وارد شدم ولی با عشقی که به من داده شد بدون چشم داشت ماندگار شدم.
با سلام به دوستان همدرد
اگر چه اصل پذیرش از قدم یکم آغاز می شود و پرهیز از مصرف انواع مخدر ها شروع اول ماست امابرای به دست آوردن گوهر گرانبهای بهبودی باید تمایل داشته باشیم تا در روند یک تغییر و تحول عمیق عاطفی و روحانی آماده باشیم واین درست امری درونی است که در سنت سوم به آن اشاره می شود تمایل هر عضو فقط در اعماق قلب اوست که عضویت درانجمن را دنبال کنیم وبا داشتن بیماری اعتیاد در مسیر بهبودی تمایل وعضو شدن در انجمن برایمان مفهوم وسیع تری پیدا میکند
: عضویت در معتادان گمنام (NA)
با سلام
اگر چه اصل پذیرش از قدم یکم آغاز می شود و پرهیز از مصرف انواع مخدر ها شروع اول ماست امابرای به دست آوردن گوهر گرانبهای بهبودی باید تمایل داشته باشیم تا در روند یک تغییر و تحول عمیق عاطفی و روحانی آماده باشیم واین درست امری درونی است که در سنت سوم به آن اشاره می شود تمایل هر عضو فقط در اعماق قلب اوست که عضویت درانجمن را دنبال کنیم وبا داشتن بیماری اعتیاد در مسیر بهبودی تمایل وعضو شدن در انجمن برایمان مفهوم وسیع تری پیدا میکند
باسلام ووقت بخیر تمایل اولین لازمه است که هیچ کس ازان باخبر نیست چون درقلب هرکسیه مثل عجزکه کسی نمیدانه کسی دیگه چقدر عاجزه یاکسی چقدر صداقت داره فقط خود معتاد میدانه وخدا بخاطر اینه که انجمن تنها لازمه راگذاشته تمایل که درجلسه بروی همه باز باشه حتی انکسیکه ازروی کنجکاوی امده توی جلسه نشسته ما اجازه لغو عضویت کسی را نداریم .
من فکرمیکنم به غیرازتمایل یه چیزدیگه ای هست کسانی که حتی فکرمیکنندباموادمخدرمشکل دارندمیتواندعضوnaباشندیعنی صرفاتمایل نداشته باشی عضوnaنیستی زیادجالب نیست اگه کسی تمایل نداشته باشه وفکرکنه که بامواد مخدرمشکل داره وبایدبیادجلسات میتونه عضوباشه وnaبرای این دسته معتادهاهم کارمیکنه
سلام من محمدرضا هستم يك معتاد . تنها لازمه عضويت در انجمن معتادان گمنام تمايل به قطع مصرف است. با داشتن اين تمايل هر دوست همدردي با مراجعه به هريك از جلسات انجمن معتادان در سطح كشور ودنيا با آغوش باز او را خواهند پذيرفت وبراي حل مشكلي كه با آن مواجه است بدون داشتن هيچ چشم داشتي كمك خواهند كرد .
فقط علاقه قلبی(تمایل)داشته باشید آغوش انجمن برای شما باز است و میتوانید از همه سرویسهای انجمن استفاده کنید،به نزدیکترین جلسه NA در محله خود بروید و پاکی و بهبودی خود را آغاز کنید.
با سلام کاشی هستم یک معتاد
تمایل کلید اصلی وپایه و اساس بهبودی ماست . در داستانها و تجارب ما در رساندن پیام بهبودی به معتادی که هنوز در عذاب است واقعیت دردناکی که پی در پی بچشم میخورد اینست که معتادی که تمایل به قطع مصرف نداشته باشد مصرف را قطع نمیکند.تنها چیزی که ما از اعضای خود میخواهیم تمایل به قطع مصرف است و تنها لازمه عضویت در انجمن میباشد.
عضویت در انجمن یک امر کاملا شخصی می باشد. این خود شخص است که تصمیم به عضویت میگیرد و هیچ شرط و شروطی ندارد و تنها لازمه عضویت تمایل به قطع مصرف است. هر عضو عضو است اگر خودش بگوید که هست. ولی بعد از قبول عضویت در انجمن ابتدا باید به اصول NA متعهد باشد و به آنها احترام بگزارد.
* ایجا بستری امن برای تمامی اعضای انجمن
* خوش آمد گویی مناسب و یکسان به تمامی اعضا
* در دسترس قرار دادن اصول به صورت شفاف( به عنوان مثال اصول انجمن رایگان و با عشق می باشد.)
سلام دوستان. منم روزی که به جلسات آمدم کسی روی من قضاوت نکرد وهمه به من گفتند به naخوش آمدی هر چند من مصرف کرده بودم. بعد چند روز تمایل من خودش رو توی قطع مصرف نشون داد من پاک شدم. بعداز چند ماه تمایل من برای قطع مصرف خودش رو توی خدمت کردن نشون داد من برای پاک موندن توی گروه منشی شدم . چند سال از اون زمان میگذره امروز تمایل به قطع مصرفم رو باید به چه شکلهای دیگه ای نشون بدم؟ صد در صد شرایط فرق کرده و وظیفه ای که خودم نسبت به انجمن حس میکنم خیلی سنگین تره. امروز تمایل به قطع مصرف باید توی مشارکت اصولی انتقال تجربه قدمها و سنتها خدمت در ساختار خدماتی و و و ....خودش رو نشون بده. برام دعا کنید تا بفهمم امروز باید تمایلم رو چطور نشون بدم و خداوند قدرت اجراش رو بمن بده ممنون
با سلام. من با تمایل به قطع مصرف عضو انجمن میشم. ولی اگر بخواهم عضو باقی بمانم باید آگاه باشم که فضای امن بهبودی دیگران رو نا امن نکنم. مهمترین منابع در دسترس ما نشریات ما هستند در تک برگی رفتارهای اخلال گرایانه به وضوح نوشته که یه عضو انجمن نباید فضای جلسه رو با خشونت یا الفاظ رکیک نا امن کنم. همین طور یه عضو باید با رعایت سنتها اجازه نده تا موجبات سواستفاده از na فراهم بشه. ممنون
سلام خدمت همه ی همدردای عزیزم درک من اینه که سنت سوم همه ی مرزهارومیشکنه و دورافتاده ترین معتادانی وانهایی که ازچشم مادورن واز مصرف مواد مخدر درعذابن وتمایل به رهایی دارن طبق سنت سوم میتونن عضوnaباشن ...سالیان دراز در تشیع جنازه ی خودشرکت داشتم وتابوتم را به تنهایی می کشیدم (خداوندا)به خاطر زنده ماندم وامیدوارشدنم درnaازتوتشکرمیکنم ...تنها لازمه ی عضویت در naتمایل به قطع مصرف مواد مخدر است خداروشکربه خاطرعضویتم درna
تنها لازمه عضویت تمایل به قطع مصرف است ... برای ما مهم نیست شما چه چیز وچقدرمصرف کرده اید وان را از کجا خریده اید دارایی وندارای شما برای ما بی تفاوت است زمانیکه وارد معتادین گمنام شدم هیچ کسی از من نپرسید که چه نوع ماده ای مصرف میکردم ویا اهل کجا هستم پولدار هستم یا نیستم باهیچ چیز من کاری نداشتن فقط با عشق همانطوری که بودم منرا در جمع خودشان پذیرفتن از اینکه هیچ شرط وشروطی برای عضویت درانمجمن ما نیست خیلی خوشحالم ویکی از افتخاراتم اینست که عضو این انجمن هستم و دوستدارم همیشه خدمتگزار این انجمن باشم...
اگر در یک جشن تولد خارج از naگرداننده باشی و تو جشن دوربین فیلمبرداری هم باشه ایا بر خلاف سنت 11میباشد؟؟
چقدر خوشحال شدم وقتی جایی امدم و بدون اینکه از من ضامن بخواهند گفتند تو عضو انجمن هستی و خوش امدی
دیگر کسی به خاطر سر و وضع کثیف و درب و داغانم مرا از خود نراند. دیگر کسی به خاطر چهره اشتفته و بدترکیبم رویش را از من برنگرداند .معنی تمایل و دیگر اصول ما با افزایش دانش و تغییر نگرش ما و افزایش پاکی ما تغییر خواهد کرد مهم این استکه وجود و منش ما تغییر نکند
بیشتر سازمانها یا ادارات شرایط خاصی برای عضویت دارند و برخی از انها فقط افراد واجد شرایط را می پذیرند.فرمهایی تهیه شده که در انها الزامات و تعهداتی شرح داده شده است و اگر این تعهدات را رعایت کنی تو را قبول میکنند.
ولی انجمن با همه این سازمانها تفاوت دارد. صادقانه اگر برای عضویت در انجمن بجز تمایل انهم بدون تعهد چیز دیگری میخواستند من یکی هیچوقت نمیتوانستم عضو انجمن بشوم.
صادقانه فقط برایم تمایل مانده بود،انهم اگر میشد فروخت ،فروخته بودمش.
واقعا ذره ذره انجمن و اصول ان معجزه است . شما هم با من موافقید.
سنت سوم یعنی قضاوت نکردن درمورد دیگران
صفحه‌ها: 1 2 3
لینک مرجع